Strona głównaOpinieKorwin-Mikke OSTRO o osobach, które to popierają: Myślicie jak Józef Stalin

Korwin-Mikke OSTRO o osobach, które to popierają: Myślicie jak Józef Stalin

-

- Reklama -

Janusz Korwin-Mikke krytykuje osoby, które popierają powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Założyciel Najwyższego Czasu! nie może uwierzyć, że projekt popierają także niektórzy wolnościowcy.

„Centralny Port Komunikacyjny to jeden z największych infrastrukturalnych projektów w historii Polski. Jak wiadomo, ma on się składać z wielkiego lotniska oraz centralnego portu kolejowego będącego osią dla obecnych i nowych linii szybkich kolei zbiegających się w okolicach gminy Baranów, na linii Warszawa-Łódź” – pisał na łamach Najwyższego Czasu! Wojciech Tomaszewski.

„Sama idea budowy lotniska powstała jeszcze w 70. latach XX w., kiedy słusznie zakładano, że prędzej czy później lotnisko na Okęciu w Warszawie zostanie zakorkowane przez wzrastający popyt na lotnicze podróże i niemożność jego rozbudowy” – czytamy dalej.

Czytaj więcej: Najwyższy Czas!: Gra o CPK

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych popularna była akcja „Tak dla CPK”. Wiele osób, w tym także ze środowiska wolnościowego, wyrażało poparcie dla powstania portu.

Tymczasem Janusz Korwin-Mikke uważa, że projekt jest antywolnościowy, a jego popleczników porównuje do Józefa Stalina.

„Naiwni od #TakDlaCPK. W USA jest 14 850 prywatnych lotnisk i 5211 publicznych (dzielić przez 10 – USA są 10 razy większe). A nie JEDNO WIELKIE” – napisał na X Korwin-Mikke.

„Myślicie jak Eugeniusz Kwiatkowski, który zniszczył gospodarkę II RP. Albo jak PiS. Albo jak Józef Stalin. GIGANTOMANIA CENTRALIZACJA!” – twierdzi szef partii KORWiN.

Korwin-Mike zwrócił się także do wolnościowców popierających projekt:

„Podobno jacyś „libertarianie” też poparli CPK. Do poparcia jest jeszcze Magnitogorsk, TVA, samolot „Concorde”, COP i hotel Ryugyŏng (류경호텔); mały, ale gustowny. A: i sprzedane za €10.000 najnowocześniejsze lotnisko pod Madrytem” – napisał ironicznie polityk.

Najnowsze