Strona głównaWiadomościPolska„Ronaldo spod Siedlec” startuje z Konfederacją. Skompromitował się już na pierwszej konferencji...

„Ronaldo spod Siedlec” startuje z Konfederacją. Skompromitował się już na pierwszej konferencji [VIDEO]

-

- Reklama -

Wpadka Jacka Kiełba podczas konferencji prasowej odbiła się szerokim echem. Były zawodnik m.in. Korony Kielce startuje do Rady Miejskiej Kielc z KWW Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc. Samego Suchańskiego zaś poparła Konfederacja.

Szerokim echem odbiła się wypowiedź Jacka Kiełba z poniedziałkowej konferencji prasowej. W czasach jego piłkarskiej świetności nazywano go „Ronaldo spod Siedlec”.

– Teraz o głos poproszę Jacka Kiełba, który startuje z okręgu nr 2 z pozycji 1. Przedstawiać go specjalnie nie trzeba, wiadomo, piłkarz 50-lecia Korony Kielce – zapowiadał prowadzący.

– Dzień dobry, witam wszystkich. Zaangażujemy mocniej niż dotychczas nasze profesjonalne kluby sportowe do większego zaangażowania się, w związku ze sportem amatorskim i półamatorskim i… zapomniałem tam, naprawdę, przepraszam – przyznał były piłkarz.

– Jacka trochę trem zjadła, no jak widać, czasem tak się zdarza – skwitował prowadzący.

Wpadka stała się na tyle głośna, że Kiełb nagrał „sprostowanie”, w którym obiecywał poprawę.

– Jak to mówią, dzieci i ryby głosu nie mają, mi też dzisiaj całkowicie odebrało głos i mimo tego że byłem pewny, że się przygotowałem w 100 proc., że wszystko pójdzie łatwo, ładnie, to jednak stres zrobił swoje. Ja szukam plusów, tutaj też takie widzę. Może chociaż osoby, które na ten moment nie wiedziały, że startuję na radnego, to może się dowiedzą – mówił kandydat do Rady Miejskiej, znany także jako „Ryba”.

– Obiecuję poprawę. Z własnego doświadczenia wiem, że trening czyni mistrza. Chociaż w byciu radnym nie chodzi o płomienne mowy, tylko o czyny – podkreślił.

Jego nagranie udostępnił m.in. kandydat na prezydenta Kielc Kamil Suchański, w 2014 roku startujący w wyborach z ramienia Lewicy Razem, a w 2015 roku ze swojego komitetu z poparciem SLD Lewicy Razem i Platformy Obywatelskiej. W tych wyborach samorządowych Suchańskiego poparła natomiast… Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. Poparcie dla tego kandydata ogłosił lider Konfederacji w woj. Świętokrzyskim Dawid Lewicki.

Żona Suchańskiego, Katarzyna Suchańska, jest zaś jedną z twarzy koalicji Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. Jeszcze w kampanii parlamentarnej 2023 roku chciała jednak „demaskować” konfederatów jako gotujących Polakom piekło zamordystów. Twierdziła też, że Sławomir Mentzen chce „zakazać rozwodów”.

Hipokryzja i kompromitacja. Nazywała Konfederację „zamordystami”, dziś zachwala sojusznika. To tylko wierzchołek góry kontrowersji wokół koalicji [VIDEO]

– Związek ma charakter ogólnopolski, więc praktycznie w całym kraju idziemy jako komitet wyborczy wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy – mówił Lewicki w wywiadzie 2tygodnika kieleckiego.

– Kamil Suchański złożył propozycję niektórym naszym działaczom, aby startować z nim do Rady Miasta Kielce i będziemy korzystać z tej opcji – zapowiadał.

Bezpłatna komunikacja i dofinansowanie kastracji kota. Konfederacja poparła byłego kandydata Lewicy Razem

„Jacek Kiełb – legenda @Korona_Kielce i kandydat komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc do Rady Miasta – z dystansem i uśmiechem odnosi się do „wpadki” na dzisiejszej konferencji prasowej.

Ryba jeszcze nie raz zabierze głos w sprawach ważnych dla naszego miasta.

Dla przypomnienia: Jacek jest jedynką w okręgu nr 2” – napisał na X Kamil Suchański.

Najnowsze