Strona głównaWiadomościPolskaPolitycy PiS jednak będą chodzić do "nowego" TVP. Bojkot nie trwał długo

Politycy PiS jednak będą chodzić do „nowego” TVP. Bojkot nie trwał długo

-

- Reklama -

Politycy mieli bojkotować „nowe” TVP i Polskie Radio, ale jednak nie będą tego robić. Taką decyzję podjęło kierownictwo partii.

Bojkot państwowych mediów w wykonaniu polityków Prawa i Sprawiedliwości nie trwał zbyt długo. Kierownictwo partii Jarosława Kaczyńskiego zdecydowało, że członkowie PiS-u mogą już chodzić do TVP i PR.

„Piętrzą się problemy społeczne, w tym od tygodni nierozwiązane protesty rolników, leśników, podnoszone są podatki. Niestety podporządkowane im media rządowe, przejęte siłowo, nielegalnie nie informują rzetelnie społeczeństwa o tych nadużyciach. Wobec powyższego, decyzją Prezydium Komitetu Politycznego PiS nasi politycy będą uczestniczyli w programach ogólnopolskich mediów rządowych, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie odkłamywać zafałszowywaną tam rzeczywistość” – poinformował rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Dalej polityk podkreśla, że „w żadnym wypadku nie oznacza to akceptacji sposobu przejęcie mediów publicznych!”.

„Nasza obecność wynika z obowiązku wobec Polaków, którzy zasługują na prawdę i rzetelny obraz aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce” – zaznacza rzecznik PiS.

Źródło:X

Najnowsze