Strona głównaWiadomościPolitykaTak Konfederacja wystawiła ludzi Brauna? "Zostali w piątek z niczym"

Tak Konfederacja wystawiła ludzi Brauna? „Zostali w piątek z niczym” [VIDEO]

-

- Reklama -

Gościem Jana Bodakowskiego w Mediach Narodowych była Wioletta Jachowicz-Wróblewska. Wyjaśniła, że z Komitetu Bezpartyjnych w wyborach samorządowych startują także działacze partii KORWiN, z Januszem Korwin-Mikkem na czele oraz Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna.

– Czy prawdą jest, że jest tak ostry konflikt, że z dnia na dzień sympatycy partii Grzegorza Brauna dowiedzieli się, że nie ma ich na listach Konfederacji i musieli przejść na listy bezpartyjnych samorządowców? – pytał Bodakowski.

– Tak. Ja jestem osobą upoważnioną przez pełnomocnika Komitetu Wyborczego Bezpartyjni. Zajmowałam się rejestracją list do rady miasta Warszawy, udało się pięknie zarejestrować wszystkie dziesięć okręgów, natomiast była sytuacja taka, że mieliśmy zamiar zarejestrować tylko tych okręgów siedem – odparła przedstawicielka Bezpartyjnych.

– Rzeczywiście, w sobotę zadzwonili do mnie ludzie pana Grzegorza Brauna właśnie z prośbą czy mogliby kandydować u nas z Komitetu Bezpartyjni do rady miasta, ponieważ mieli kandydować z Konfederacji, Konfederacja się rozmyśliła, tych miejsc nie dostali i tak naprawdę zostali w piątek z niczym – mówiła.

Jak dodała, w dwa dni, razem z „ludźmi od Pana Grzegorza Brauna” zorganizowała „trzy komitety wyborcze i mamy dziesięć zarejestrowanych komitetów”. Są na nich zarówno kandydaci Bezpartyjnych, jak i KORWiN-a oraz Korony Grzegorza Brauna. – No piękna inicjatywa – skwitowała.

Przypomnijmy, że właśnie z tego Komitetu na prezydenta Warszawy wystartuje Janusz Korwin-Mikke. Zmierzy się m.in. z kandydatek Konfederacji – Przemysławem Wiplerem.

„Na dzisiejszej prezentacji @JkmMikke na prezydenta Warszawy i listy #Bezpartyjni do rady miasta Warszawy okręg 6 Białołękę reprezentował sympatyk i działacz @KoronaWarszawa Robert Konopiński kandydujący z 6 miejsca odpowiedzialny za Brzeziny i Grodzisk na Białołęce” – podał na portalu X Michał Specjalski.

 

Samorządowa układanka, czyli gra Konfederacji, Bezpartyjnych Samorządowców i KORWiN

Najnowsze