Strona głównaWiadomościPolityka"Rzadka chwila szczerości". Zaufany człowiek Kaczyńskiego zdradził stosunek PiS-u do Konfederacji. Bosak...

„Rzadka chwila szczerości”. Zaufany człowiek Kaczyńskiego zdradził stosunek PiS-u do Konfederacji. Bosak komentuje [VIDEO]

-

- Reklama -

Adam Lipiński, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego, przyznał w telewizyjnym wywiadzie, że PiS wszelkimi możliwymi metodami zwalczał Konfederację. Sprawę skomentował Krzysztof Bosak.

W Polsat News Lipiński powiedział, że zamysł partyjnej wierchuszki był taki, aby „przy tworzeniu Zjednoczonej Prawicy po prawej stronie nie powstał żaden podmiot”. – To się nie udało – przyznał.

W dalszej części wywiadu Lipiński przedstawił wersję, jakoby on był wśród tych stronników w PiS-ie, którzy nie chcą tak bardzo atakować Konfederacji.

Cały czas mówiłem o tym, że powinniśmy troszeczkę się zatrzymać w tej chęci neutralizowania prawej strony. Może to spowodowało to, że te duże miasta nie głosowały na nas w takiej proporcji, w jakiej chcielibyśmy, żeby głosowały – kontynuował wiceprezes PiS.

Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra polskie jest to, żeby nie powstała narodowa nacjonalistyczna prawica w Polsce. Dopóki istniało Prawo i Sprawiedliwość taka prawica nie powstała, ku zadowoleniu wszystkich oceniających scenę polityczną – stwierdził Lipiński.

Jako „rzadką chwilę szczerości” słowa Lipińskiego ocenił Krzysztof Bosak z Konfederacji.

„To wypowiedź wiceprezesa PiS, człowieka z wąskiego kręgu zaufania. Rzadka chwila szczerości. Warto zadać pytanie kim jest ta grupa kryjącą się za słowami 'wszyscy oceniający’? Oczywiste, że nie chodzi po prostu o wyborców. Warto też docierać z tymi słowami do zwykłych wyborców czy członków PiS. Mogą się mocno zdziwić, jeśli się dowiedzą że byli uczestnikami projektu mającego 'neutralizować prawą stronę’ i blokować odrodzenie prawicy narodowej w Polsce” – skomentował Bosak.

Najnowsze