Strona głównaWiadomościPolskaCenzura nadchodzi wielkimi krokami. Kotula: Ustawa o mowie nienawiści zaraz będzie gotowa

Cenzura nadchodzi wielkimi krokami. Kotula: Ustawa o mowie nienawiści zaraz będzie gotowa

-

- Reklama -

Minister ds. Równości Katarzyna Kotula poinformowała, że ustawy o mowie nienawiści i o związkach partnerskich są prawie gotowe.

– Za chwilę zaprezentujemy państwu ustawę o związkach partnerskich, jest polityczne zielone światło, przez wiele tygodni trwały konsultacje ze stroną społeczną, z organizacjami, które przez lata o prawa osób LGBT+ walczyły – powiedziała Katarzyna Kotula na konferencji prasowej.

Poza związkami partnerskimi lewa strona obecnej koalicji rządzącej zaprezentuje już niedługo także ustawę, która de facto będzie cenzurować debatę publiczną.

– Wiceminister Krzysztof Śmiszek, który w Ministerstwie Sprawiedliwości pracuje nad ustawą o mowie nienawiści i poszerzeniu tego katalogu Kodeksu karnego także o te przesłanki ważne dla społeczności LGBT, ale nie tylko, bo tam będzie orientacja seksualna, tam będzie płeć, ale tam będzie także niepełnosprawność, kończą już tę ustawę, ona będzie zaraz gotowa, będzie poddana procedowaniu – zapowiedziała minister Kotula na konferencji prasowej.

Warto tu zaznaczyć, że wszelkie tego typu ustawy są rażąco antywolnościowe i nieważne, czy mówimy tu o ustawie, która ma uderzać w osoby krytykujące ruch LGBT+, czy o paragrafach każących za tzw. obrazę uczuć religijnych. Wolność słowa nie powinna być krępowana przez państwo.

Nowe przepisy mogą uderzyć w dziennikarzy, artystów i zwykłych ludzi wyrażających swoją opinię w Internecie lub publicznie.

Najnowsze