Strona głównaWiadomościSportPucharowa rozróba. Wielkie starcia kibiców na ulicach, w barach i na stadionie...

Pucharowa rozróba. Wielkie starcia kibiców na ulicach, w barach i na stadionie [VIDEO]

-

- Reklama -

W czwartek wieczorem doszło do zamieszek kibiców w hiszpańskim Bilbao, gdzie odbywał się rewanżowy mecz półfinału krajowego pucharu między miejscowym Athletic a Atletico Madryt. Kibice obu drużyn starli się ze sobą na ulicach, w barach i na trybunach stadionu San Mames. W wyniku zamieszek kilkanaście osób trafiło do szpitala z obrażeniami.

Według relacji hiszpańskich mediów, pierwsze ataki miały miejsce w jednym z barów znajdujących się w pobliżu stadionu, gdzie fani Atletico zostali napadnięci i pobici przez sympatyków Athletiku.

Następnie awantury przeniosły się na ulice, gdzie kibice rzucając kamieniami i butelkami starli się z policją, która próbowała przywrócić porządek. Niektórzy z nich próbowali też zablokować przejazd autokaru z piłkarzami i sztabem szkoleniowym Atletico, który potrzebował aż 35 minut, by pokonać 700-metrową drogę z hotelu na stadion.

Gorąca atmosfera panowała również na trybunach, gdzie doszło do kolejnych starć między kibicami. Na sektor gości wrzucono race i fajerwerki, a także przedmioty rzucone z wyższych poziomów. Niektórzy z fanów Atletico próbowali przedrzeć się przez kordon policji i zaatakować kibiców Athletiku, co spowodowało interwencję sił porządkowych.

Sam mecz zakończył się sensacyjnym zwycięstwem gospodarzy 3:0, dzięki czemu to oni awansowali do finału Pucharu Hiszpanii, gdzie zmierzą się z RCD Mallorca.

Jak wyglądał czwartkowy wieczór w Bilbao, można zobaczyć na poniższych filmach.

Najnowsze