Strona głównaWiadomościPolskaPamiętacie Mariana Kowalskiego? W wyborach samorządowych startuje z...

Pamiętacie Mariana Kowalskiego? W wyborach samorządowych startuje z…

-

- Reklama -

Były członek Ruchu Narodowego i kandydat na prezydenta tej partii w 2015 roku Marian Kowalski startuje w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Około dekady temu Marian Kowalski był jedną z głównych twarzy antysystemowej prawicy w Polsce. Karierę polityczną Kowalski rozpoczynał w UPR, by później na wiele lat związać się ze środowiskiem narodowców (najpierw ONR, a potem RN).

- Reklama -

W 2015 roku Ruch Narodowy wystawił go jako swojego kandydata w wyborach na prezydenta RP. Polityk zdobył wówczas 0,52 proc. głosów i wyprzedzili go m.in. Grzegorz Braun (0,83 proc.) czy Janusz Korwin-Mikke (3,26 proc.).

Od 2016 roku Kowalski prowadził kontrowersyjny program Kowalski & Chojecki na żywo w telewizji internetowej „Idź Pod Prąd” z pastorem Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie Pawłem Chojeckim.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Później polityk angażował się w różne ruchy około prawicowe, ale zniknął z polityki mainstreamowej.

Teraz powrócił, a w wyborach samorządowych odnaleźć go będzie można na listach Prawa i Sprawiedliwości. Marian Kowalski wystartuje do sejmiku województwa lubelskiego z czwartego miejsca na liście PiS w Lublinie.

spot_img

Najnowsze