Strona głównaWiadomościSportTurniej tenisowy można zakłócać w imię „ocalenia planety” bezkarnie

Turniej tenisowy można zakłócać w imię „ocalenia planety” bezkarnie

-

- Reklama -

Niedawno pisaliśmy o grupie pseudoekologów, którzy wtargnęli na płytę podparyskiego lotniska Roissy i pomalowali w ramach „protestu” na zielono rejsowy samolot Air France. Sądy wyceniły ten „happening” Greenpeace na kary grzywny do 1200 euro.

W Wielkiej Brytanii jest jeszcze łagodniej. Zapadł właśnie wyrok w sprawie eko-terrorystów za zakłócanie ubiegłorocznego turnieju tenisa na Wimbledonie. Trzej aktywiści z grupy Just Stop Oil, zostali uznani przez brytyjskie sądy za winnych, ale… zwolnieni z kary.

- Reklama -

5 lipca 2023 roku, Deborah Wilde (69 l.), William Ward (66 l.) i Simon Milner-Edwards (67 l.) wtargnęli na trawiasty kort nr 18, rozrzucając konfetti i elementy układanki i na krótko przerywając dwa mecze. Z kortu ściągnęły ich w końcu służby porządkowe.

Teraz sędzia zwolnił ich od kary, chociaż pod warunkiem, że w pierwszych dwóch przypadkach nie popełnią przestępstwa przez okres sześciu miesięcy, a w przypadku trzeciego sprawcy – osiemnastu miesięcy. Za podobny wyczyn kibiców piłkarskich idzie się jednak do więzienia. Tutaj wystarczy powołać się na „ochronę planety”.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Just Stop Oil prowadzi kampanię na rzecz zakazu eksploatacji nowych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Wykorzystuje do tego m.in. wydarzenia sportowe. W ubiegłym roku sześciu aktywistów tej grupy otrzymało jednak wyroki więzienia, chociaż w zawieszeniu i prace społeczne za zakłócenie wyścigu Grand Prix na Silverstone F1 w 2022 r. Trzech innych otrzymało wyroki prac społecznych, po przerwaniu ważnego meczu krykieta pomiędzy Australią a Anglią latem 2023 r.

Tymczasem rząd brytyjski chwali się, że zaostrzył ustawodawstwo, aby surowiej karać takie wyczyny i odwodzić odstraszać od takich działań. Rzeczywistość sądów jest inna. Tu warto przypomnieć, że na początku lutego brytyjski wymiar sprawiedliwości odstąpił od ścigania Grety Thunberg, aresztowanej w październiku podczas eko-zadymy w Londynie.

Źródło: AFP

spot_img

Najnowsze