Strona głównaWiadomościŚwiatWojna na Ukrainie szybko się nie skończy. "Putin ma dobre karty"

Wojna na Ukrainie szybko się nie skończy. „Putin ma dobre karty”

-

- Reklama -

W ocenie eksperta ds. wojskowości Carlo Masali wojna na Ukrainie, rozpoczęta przez Rosję dwa lata temu, nie zakończy się w 2024 roku. Nie widzę końca tej wojny w 2024 roku; nie ma niczego, co mogłoby dać nam nadzieję – oznajmił politolog w sobotę w rozmowie z gazetą „Augsburger Allgemeine”.

„Ukraina nie znajdzie pokoju, ponieważ Rosja nadal wierzy, że może wygrać tę wojnę” – przewiduje profesor Uniwersytetu Bundeswehry w Monachium.

„Władimir Putin ma dobre karty, nie da się tego inaczej powiedzieć” – stwierdził Masala. „Jego strategia zakłada, że Zachód w końcu się zmęczy, że demokratyczne społeczeństwa nie wytrzymają takich konfliktów przez długi czas. Wygląda na to, że ma rację. Tymczasem ukraińskim żołnierzom brakuje nawet amunicji na froncie, dlatego nie są w stanie odepchnąć rosyjskich wojsk” – uważa analityk.

„Nie widzę końca tej wojny w 2024 roku. Nie ma niczego, co dawałoby nam nadzieję. Widzimy jednak – choć i w tym przypadku jestem ostrożny – że wojna jest w coraz większym stopniu przenoszona do Rosji” – podkreślił ekspert. „W rezultacie wśród tamtejszej ludności rośnie delikatne ziarno oporu” – dodał.

„Sam fakt, że w Moskwie zawodzą systemy ogrzewania, a ludzie muszą marznąć, ponieważ pieniądze są kierowane na wojnę, oznacza, że przynajmniej niektórzy Rosjanie zaczynają wątpić w sens tej walki. To coś, czego nie widzieliśmy przez ostatnie dwa lata” – zauważył Masala.

Źródło:PAP

Najnowsze