Strona głównaWiadomościŚwiatTrump zabrał głos w sprawie Nawalnego. "Wyszedłby o wiele lepiej"

Trump zabrał głos w sprawie Nawalnego. „Wyszedłby o wiele lepiej”

-

- Reklama -

Były prezydent USA i zarazem czołowy kandydat republikański w zbliżających się wyborach prezydenckich Donald Trump wyraził we wtorek pogląd, że zmarły w kolonii karnej rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny „był bardzo dzielny” , ale „prawdopodobnie nie powinien wracać do Rosji”.

Wypowiadając się dla telewizji Fox News w formacie spotkania z wyborcami w Greenville, w stanie Karolina Południowa, Trump powiedział m. in., że „sprawa Nawalnego to bardzo smutna sytuacja”. „On jest, on był, bardzo dzielnym facetem ponieważ wrócił (do Rosji), a mógł pozostać z daleka”.

- Reklama -

I szczerze mówiąc wyszedłby o wiele lepiej pozostając z daleka i wypowiadając się poza krajem, niż wracając ponieważ ludzie myśleli, że to się wydarzy i to się wydarzyło. I to jest straszne – mówił Trump.

Nawalny powrócił do Rosji z Niemiec 17 stycznia 2021 r. po okresie leczenia w klinice w Niemczech, po tym jak w sierpniu 2020 r. doznał na pokładzie samolotu ciężkiego zatrucia, jak się później okazało bojowym środkiem trującym z grupy nowiczoków. Już na lotnisku został aresztowany.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Reuter zauważa, że w odróżnieniu od obecnego prezydenta USA Joe Bidena i innych przywódców zachodnich, którzy obarczyli odpowiedzialnością za śmierć Nawalnego Władimira Putina, Trump tego wyraźnie nie uczynił.

Utrzymywał natomiast, że on również jest prześladowany w USA ponieważ prowadzone są przeciwko niemu postępowania i procesy sądowe – jak się wyraził – „z powodów politycznych”.

Agencja AP przypomina, że niedawno Trump przegrał proces cywilny przed sądem w Nowym Jorku, który zasądził od niego karę w wysokości 355 mln dolarów za malwersacje biznesowe.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze