Strona głównaWiadomościŚwiatPrezydent oskarżył Izrael o "ludobójstwo"

Prezydent oskarżył Izrael o „ludobójstwo”

-

- Reklama -

Prezydent Kolumbii Gustavo Petro wyraził we wtorek „pełną solidarność” ze swym brazylijskim odpowiednikiem Luizem Inacio Lula da Silvą i również oskarżył Izrael o „ludobójstwo” Palestyńczyków w Strefie Gazy.

„W Gazie trwa ludobójstwo. Tysiące dzieci, kobiet i osób w starszym wieku są tchórzliwie mordowane. Lula po prostu powiedział prawdę. Albo będziemy bronić prawdy, albo barbarzyństwo nas zniszczy” – napisał Petro na platformie X.

- Reklama -

Petro dodał, że wyraża „pełną solidarność z prezydentem Brazylii”.

Przemawiając w niedzielę na szczycie Unii Afrykańskiej w Etiopii, Lula powiedział, że „to, co dzieje się w Strefie Gazy z narodem palestyńskim, nie ma odpowiednika w innych momentach historycznych. W rzeczywistości miało to miejsce, kiedy Hitler zdecydował się zabić Żydów”.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Ta wypowiedź Luli wywołała ostrą reakcję Izraela a szef izraelskiego MSZ Israel Katz zapowiedział w poniedziałek, że prezydent Brazylii będzie w Izraelu „osobą niepożądaną” dopóki jej nie odwoła.

Czytaj także: Lewacki prezydent Lula został… antysemitą

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze