Strona głównaWiadomościZachodnie komponenty w północnokoreańskich rakietach

Zachodnie komponenty w północnokoreańskich rakietach

-

- Reklama -

Setki amerykańskich i europejskich podzespołów wykryto w północnokoreańskiej broni, której Rosjanie używają na froncie ukraińskim.

Wojna na Ukrainie pokazuje brzydką prawdę o kondycji naszego świata. Coś, co teoretycznie nie powinno być obecne północnokoreańskich rakietach, czyli zachodnie komponenty, zostało wykryte podczas badań.

- Reklama -

Brytyjska organizacja badawcza Confused Armament Research (CAR) pokazała dowody na to, że amerykańskie i europejskie części są sprzedawane reżimowi Kimów.

Teraz broń, którą produkuje Korea Północna, wraca do Europy i spada na ukraińskie osiedla podczas rosyjskich ostrzałów, bo Moskwa kupuje rakiety od Kim Dzong Una.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Badacze zbadali 290 elementów pochodzących ze szczątków północnokoreańskiego pocisku balistycznego, który w 2024 roku spadł w Charkowie na Ukrainie.

75 proc. elementów zostało sprzedanych przez firmy zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych.

„Kolejne 16 procent elementów rakiety zostało powiązanych z firmami zarejestrowanymi w Europie, a 9 procent z firmami zarejestrowanymi w Azji. Elementy te należą głównie do systemu nawigacji rakiety. Łącznie zidentyfikowano 26 firm z siedzibą w USA, Chinach, Niemczech, Japonii, Holandii, Singapurze, Szwajcarii i na Tajwanie” – czytamy w artykule CNN.

Badane podzespoły zostały wyprodukowane w latach 2021–2023. Badacze twierdzą, że Korea Północna „rozwinęła niezawodną sieć pozyskiwania komponentów i jest zdolna do obejścia sankcji obowiązujących od prawie dwóch dekad”.

Źródło:CNN
spot_img

Najnowsze