Strona głównaWiadomościŚwiatRosjanie upamiętniają Nawalnego. Władza aresztuje

Rosjanie upamiętniają Nawalnego. Władza aresztuje [VIDEO]

-

- Reklama -

Ponad 100 osób zatrzymano w różnych miastach Rosji podczas akcji upamiętniania lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Według źródeł związanych z Kremlem zmarł on nagle w więzieniu.

O aresztowaniach ponad 100 osób napisał rosyjski portal OWD-Info. To ma być najnowszy bilans. Wcześniej inne media informowały o zatrzymaniu około 40 osób w Moskwie, Petersburgu i Niżnym Nowogrodzie.

Demonstracje ku czci Nawalnego odbywały się także pod ambasadami Rosji w innych krajach. Najliczniejsze miały miejsce w Gruzji i Armenii.

Rosyjskie służby więzienne zakomunikowały w piątek, że Nawalny zmarł nagle w kolonii karnej za kołem podbiegunowym w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, na Dalekiej Północy. Nawalny „poczuł się źle” i „stracił przytomność”. Mimo wezwania pogotowia ratunkowego i prób reanimacji opozycjonista zmarł – utrzymują służby więzienne.

W styczniu br. minęły trzy lata, odkąd Nawalny został aresztowany i uwięziony po powrocie do Rosji z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia, przeprowadzonej najpewniej przez rosyjskie służby specjalne. Władze wszczęły wobec niego kolejne sprawy karne, skutkujące wyrokami przewidującymi łącznie ponad 30 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze