Strona głównaWiadomościŚwiat"Wesoły i zdrowy". Ostatnie nagranie Nawalnego. Matka zabrała głos

„Wesoły i zdrowy”. Ostatnie nagranie Nawalnego. Matka zabrała głos

-

- Reklama -

Zarząd służby więziennej Rosji powiadomił w piątek, że Aleksiej Nawalny źle się poczuł po spacerze i pomimo reanimacji zmarł w łagrze. Tymczasem rosyjskie media publikują ostatnie nagranie Nawalnego. Głos zabrała także matka zmarłego opozycjonisty.

Media niezależne informują o śmierci Nawalnego, powołując się na Zarząd Służby Więziennej w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym. Na jego terenie znajduje się kolonia karna, w której w ostatnim czasie przebywał Nawalny.

- Reklama -

„16 lutego skazany Nawalny A.A. po spacerze poczuł się źle i niemal natychmiast stracił przytomność. Niezwłocznie przybyli na miejsce pracownicy medyczni zakładu karnego, wezwano pogotowie ratunkowe” – powiadomiono w komunikacie, dodając, że pomimo reanimacji Nawalny zmarł.

Adwokat Nawalnego, Leonid Sołowiow, powiedział niezależnej „Nowej Gaziecie”, że na prośbę rodziny „w ogóle niczego nie komentuje”. – Teraz wyjaśniamy (co się wydarzyło – PAP). Adwokat odwiedził Aleksieja w środę i wtedy wszystko było dobrze – przekazał prawnik.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Czytaj także: Nawalny nie żyje. Dwa dni temu zamieścił ostatnie wpisy w sieci. „Właśnie dali mi…”

Ostatnie nagranie Nawalnego

Tymczasem rosyjski niezależny nadawca SOTAvision opublikował ostatnie nagranie Nawalnego, który 15 lutego zdalnie uczestniczył w rozprawie. Na wideo widać Nawalnego żywo dyskutującego z sędzią. Mężczyzna w pewnym momencie się śmieje.

„Wczorajsze nagranie Aleksieja Nawalnego podczas spotkania w sądzie w Kowrowie. Aleksiej jest wesoły i zdrowy” – opisuje SOTAvision.

Matka Nawalnego zabrała głos

Z kolei matka Nawalnego oznajmiła w piątek na Facebooku, że gdy 12 lutego widziała syna w kolonii karnej, był wówczas żywy, zdrowy i pogodny. „Nie chcę słyszeć żadnych kondolencji. Widzieliśmy syna w więzieniu 12 lutego, byliśmy na widzeniu. Był żywy, zdrowy i pogodny” – napisała Ludmiła Nawalna.

Czytaj również: Nawalny nie żyje. MOCNY komentarz w sieci. „Dla Polski nie jest to zła informacja”

Źródło:PAP/gazeta.pl/X
spot_img

Najnowsze