Strona głównaWiadomościPolskaProtest rolników we Wrocławiu. Traktory wjechały do centrum miasta

Protest rolników we Wrocławiu. Traktory wjechały do centrum miasta [VIDEO]

-

- Reklama -

Trwają protesty rolników, które rozpoczęły się w piątek 9 lutego. W czwartek od rana manifestacje przeniosły się do centrum Wrocławia. Rolnicze traktory podjechały przed siedzibę Parlamentu Europejskiego i urzędy – marszałkowski i wojewódzki.

W okolicy placu Społecznego, gdzie są siedziby urzędu marszałkowskiego i wojewódzkiego pojawiło się ponad 300 traktorów. Utrudnienia są także w okolicy ul. Widok, która została zablokowana.

Czwartkowa manifestacja to dalszy ciąg protestów, które trwają od piątku 9 lutego. Od tego czasu rolnicy blokują m.in. al. Jana III Sobieskiego na osiedlu Psie Pole, utrudnienia są także ruch na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Organizatorzy zgłosili, że w manifestacji udział weźmie nawet 1 tys. uczestników. Urzędnicy zapowiadają, że ul. Widok będzie zamknięta w godz. 5-14. W związku z protestami autobusy i tramwaje będą jeździć zmienionymi trasami. Zmiany dotyczą m.in. linii tramwajowych nr 6, 7 i 18.

Także w czasie przejścia protestujących (ok. 10.00-12.00) z ul. Widok, przez ul. Oławską i pl. Społeczny do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego – czasowo wstrzymywana zostanie autobusowa komunikacja zbiorowa. Poza tymi wyjątkami komunikacja tramwajowa w mieście będzie kursowała bez zmian – przekazała Monika Dubec z biura prasowego urzędu miejskiego Wrocławia.

Urzędnicy apelują, aby w miarę możliwości unikać w czwartek wjazdów do centrum miasta i korzystać z komunikacji zbiorowej.

Protestujący rolnicy wyrażają swój sprzeciw wobec wdrożenia „Zielonego Ładu”, który zakłada m.in. znaczne ograniczenia w hodowli zwierząt. Protestujący chcą także unormowania handlu z Ukrainą, skąd w sposób niekontrolowany napływały towary, co spowodowało spadki cen w skupach.

Źródło:PAP

Najnowsze