Strona głównaWiadomościBiznesBrytyjski premier zapłacił w 2023 roku ponad pół miliona funtów podatków. Zamiast...

Brytyjski premier zapłacił w 2023 roku ponad pół miliona funtów podatków. Zamiast pochwał, lewica go krytykuje

-

- Reklama -

Zapłacenie tak dużych podatków świadczy o jeszcze większych dochodach i powinno być powodem do dumy z dobrze radzącego sobie polityka. Źle pojęty egalitaryzm, zwłaszcza lewicy, i epatowanie „grzechem bogactwa” może być jednak przeciwnym argumentem politycznym.

- Reklama -

Opozycja zarzuca brytyjskiemu premierowi Rishi Sunakowi, że ten nie jest w tanie zrozumieć „prawdziwego życia Brytyjczyków”. Sunak to były bankier inwestycyjny, ktory zapłacił podatki w wysokości ponad pół miliona funtów (595 000 euro).

Z opublikowanych pod koniec tygodnia oświadczeń podatkowych wynika, że ​​Rishi Sunak, który zamieszkał przy Downing Street 10 pod koniec 2022 r., w roku podatkowym 2022/2023 uzyskał dochód w wysokości 2,2 mln funtów (2,58 mln euro). Jego dochody wzrosły rok do roku o 13%.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Zaledwire 6% tego dochodu (około 140 000 funtów, czyli 164 000 euro) pochodzi z „polityki”, czyli z jego wynagrodzeń jako wicepremiera i premiera. 1,8 miliona funtów pochodzi z dochodów kapitałowych (zyski kapitałowe, dochody z inwestycji itp.). Resztę stanowią odsetki i dywidendy (prawie 300 000 funtów).

Rishi Sunak zapłacił ogólną stawkę podatku w wysokości 23%. Mniejsze podatki zapłacił z dochodu kapitałowego, ponieważ pochodzi on z funduszu inwestycyjnego z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Rishi Sunak jest żonaty z Akshatą Murty, obywatelką Indii i spadkobierczynią bogatego przedsiębiorcy, założyciela indyjskiego giganta technologicznego Infosys. Majątek pary nie podoba się lewicy, a Partia Pracy cz esto wysuwa argument, że premier jest „oddzielony od codziennych trosk Brytyjczyków”.

Le Figaro/France Info

spot_img

Najnowsze