Strona głównaWiadomościPolitykaZapadła ostateczna decyzja w sprawie Marszu Niepodległości

Zapadła ostateczna decyzja w sprawie Marszu Niepodległości

-

- Reklama -

„Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie otrzymało zgody na cykliczne organizowanie zgromadzenia w dniu 11 listopada w latach 2024-2026” — poinformował w komunikacie prasowym, wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości chciało organizować 11 listopada zgromadzenie na stałej trasie — z ronda Dmowskiego przez most Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego — w latach 2024-2026. Wojewoda nie zgodził się na ten wniosek, podnosząc, że obchody nie były w ostatnich latach organizowane przez narodowców, a miały charakter państwowy.

Decyzja wojewody mazowieckiego o nieuznaniu wniosku o cykliczne organizowanie Marszu Niepodległości w Warszawie została nieprawomocnie uchylona 2 lutego przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

Wojewoda mazowiecki złożył zażalenie na decyzję sądu, a w czwartek Sąd Apelacyjny uznał, iż decyzja wojewody miała uzasadnienie. Jak poinformował w komunikacie prasowym Mariusz Frankowski, postanowienie sądu jest prawomocne, a jego decyzja w tej sprawie — ostateczna. Od postanowienia sądu apelacyjnego nie przysługuje już skarga kasacyjna.

Najnowsze