Strona głównaWiadomościŚwiatPILNE! Zmiana najwyższego dowództwa sił zbrojnych Ukrainy

PILNE! Zmiana najwyższego dowództwa sił zbrojnych Ukrainy

-

- Reklama -

Minister obrony Ukrainy potwierdził , że zapadła decyzja o zmianie najwyższego dowództwa Sił Zbrojnych i podziękował dotychczasowemu szefowi armii, generałowi Wałerijowi Załużnemu „za wszystkie osiągnięcia i zwycięstwa”.

„Wojna zmienia się i potrzebuje zmian. Działania bojowe w latach 2022, 2023 i 2024 to trzy różne rzeczywistości. (…) Dziś podjęto decyzję o konieczności zmiany dowództwa Sił Zbrojnych Ukrainy. Jestem szczerze wdzięczny, Wałeriju Fedorowyczu (Załużny) za wszystkie osiągnięcia i zwycięstwa” – napisał minister na Facebooku, zwracając się do Załużnego.

- Reklama -

Nowym naczelnym dowódcą Sił Zbrojnych Ukrainy został generał Ołeksandr Syrski – oświadczył w czwartek wieczorem prezydent Wołodymyr Zełenski, który chwilę wcześniej podziękował za współpracę dotychczasowemu szefowi armii, generałowi Wałerijowi Załużnemu.

„Mianowałem generała pułkownika Syrskiego dowódcą naczelnym Sił Zbrojnych Ukrainy” – poinformował Zełenski na Telegramie.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Od dziś do dowodzenia Siłami Zbrojnymi Ukrainy przystępuje nowa ekipa zarządzająca” – dodał szef państwa.

(PAP)

spot_img

Najnowsze