Strona głównaWiadomościPolskaMasowe blokady w całej Polsce. Rolnicy szykują kolejny protest

Masowe blokady w całej Polsce. Rolnicy szykują kolejny protest

-

- Reklama -

Na piątek w całej Polsce rolnicy zaplanowali setki blokad. Protesty mogą się odbywać także w kolejnych dniach przed najważniejszymi urzędami w kraju. To reakcja na unijną politykę rolną.

Rolnicy mówią stanowcze „NIE” polityce rolnej Brukseli. Nie tylko w Polsce, lecz także m.in. we Francji, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Niemczech, Rumunii, Grecji czy Holandii, odbywają się protesty.

- Reklama -

Rolnicy wskazują, że forsowany przez Komisję Europejską tzw. europejski Zielony Ład oraz niekontrolowany import towarów – m.in. z Ukrainy – uderza w rolnictwo państw członkowskich. Podkreślają, że unijne przepisy oznaczają wzrost kosztów produkcji.

24 stycznia rolnicy zorganizowali strajk ostrzegawczy, blokując 152 miejsca w Polsce. Organizatorzy zapowiadają, że piątkowy protest odbędzie się na jeszcze większą skalę.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

– Codziennie zgłaszane są kolejne blokady dróg. We wtorek opublikujemy pierwszą wersję mapy, na której zostaną one zaznaczone. Myślę, że znajdzie się na niej ponad 100 miejsc. Ostatecznie spodziewamy się dużo większej skali niż 24 stycznia – poinformował rzecznik prasowy NSZZ RI „Solidarność” Adrian Wawrzyniak.

Jak dodał, tylko w regionie dolnośląskim zgłoszono ponad 20 blokad, a liczba ta wciąż rośnie.

Źródło:dziennik.pl
spot_img

Najnowsze