Strona głównaWiadomościŚwiatBiden zawetuje ustawę o pomocy dla Izraela z pominięciem Ukrainy

Biden zawetuje ustawę o pomocy dla Izraela z pominięciem Ukrainy

-

- Reklama -

Administracja prezydenta Joe Bidena zapowiedziała w poniedziałek, że prezydent zawetuje popieraną przez Republikanów w Izbie Reprezentantów ustawę o pomocy tylko dla Izraela z pominięciem Ukrainy. Rząd popiera szerszą ustawę o pomocy dla Izraela i Ukrainy oraz o dodatkowych środkach na zwiększenie bezpieczeństwa granic – przekazał w poniedziałek Biały Dom.

„Administracja usilnie zachęca obie izby Kongresu do zrezygnowania z rozgrywek politycznych i do szybkiego wysłania na biurko prezydenta uchwalonej przez obie partie Nadzwyczajnej Ustawy o Dodatkowych Środkach na rzecz Bezpieczeństwa Narodowego” – głosi oświadczenie Biura Zarządzania i Budżetu Białego Domu.

- Reklama -

Reuter zaznacza, że przedstawiciele administracji już od miesięcy pracują z Demokratami i Republikanami w Senacie nad projektem ustawy o nadzwyczajnej pomocy dla Ukrainy, Izraela i krajów partnerskich z rejonu Indo-Pacyfiku oraz o reformie polityki imigracyjnej USA. Projekt ustawy został zaprezentowany w niedzielę.

Tymczasem przywódcy Republikanów w Izbie Reprezentantów już wcześniej zapowiadali, że odrzucą projekt senacki i uchwalą ustawę o pomocy tylko dla Izraela.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Kontrolowana przez Republikanów Izba uchwaliła już taką ustawę w listopadzie, ale Senat, w którym Demokraci mają większość, jej nie rozpatrzył bowiem zajęty był wspomnianą szerszą ustawą obejmującą pomoc także dla Ukrainy.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze