Strona głównaWiadomościPolskaStrzelanina w centrum Gdańska. Zarzuty dla trzech mężczyzn

Strzelanina w centrum Gdańska. Zarzuty dla trzech mężczyzn

-

- Reklama -

Trzech sprawców napaści na mężczyznę w centrum Gdańska, podczas której pokrzywdzony postrzelił jednego z napastników, usłyszało w sobotę zarzuty w prokuraturze. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała PAP w sobotę, że trzech podejrzanych usłyszało zarzuty w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk Śródmieście.

- Reklama -

Śledczy zarzucają trzem podejrzanym, że ci mieli zmusić pokrzywdzonego do określonego zachowania – wejścia na barkę mieszkalną przy Motławie. Podczas napaści sprawcy grozili poszkodowanemu narzędziem przypominającym broń palną i użyli wobec niego siły fizycznej. Mężczyzna był szarpany i bity. Przewrócono go na ziemię, co spowodowało uraz głowy, skutkujący obrażeniami wymagającymi leczenia poniżej siedmiu dni.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Trzech mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego na ul. Toruńskiej. Broniący się mężczyzna, oddał strzał z broni palnej w kierunku jednego z napastników. 36-latek ranny w nogę został przewieziony w asyście policjantów do szpitala.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Jak podała policja, na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, kryminalni oraz policyjny technik.

Policjanci zabezpieczyli i też sprawdzili monitoringi. Jeszcze tego samego dnia późnym wieczorem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego funkcjonariusze z Koronowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 oraz 35 lat podejrzewanych o udział z zdarzeniu.

„Podejrzani nie przyznają się do winy. Jeden z nich złożył wyjaśnienia, ale nie zgadzają się z zebranym materiałem dowodowym. Prokurator złożył do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie trzech podejrzanych. Za zarzucane im czyny grozi do 3 lat pozbawienia wolności” – powiedziała PAP prokurator Wawryniuk.

Pokrzywdzony nie znał sprawców napaści. Jak podała prokuratura, śledczy ocenią też użycie broni przez ofiarę napaści.

W niedzielę sąd zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze