Strona głównaWiadomościPolskaDuda: Tusk i Kaczyński mnie nie lubią

Duda: Tusk i Kaczyński mnie nie lubią

-

- Reklama -

Prezydent Andrzej Duda był jednym z pierwszych gości na kanale założonym w serwisie YouTube przez Krzysztofa Stanowskiego.

Po odejściu z współtworzonego przez siebie Kanału Sportowego Krzysztof Stanowski założył youtubowy kanał o nazwie Zero.

- Reklama -

Dawny dziennikarz sportowy, a obecnie youtuber, zaprosił do współpracy m.in. Marcina Mellera, Roberta Mazurka czy rapera Tede.

O tym, że Stanowski jest wciąż wpływową osobą w polskim dziennikarstwie świadczy fakt, że jednym z pierwszych gości na kanale został prezydent Andrzej Duda.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W wywiadzie, którego Duda udzielił Stanowskiemu i Robertowi Mazurkowi, prezydent wyjawia, że nie lubi go nie tylko Donald Tusk, ale także Jarosław Kaczyński.

– Mamy dwóch bardzo poważnych wiekiem, stażem i pozycją panów na scenie politycznej. Jednym z nich jest pan były premier, prezes Jarosław Kaczyński. Drugim jest obecny premier, były premier pan Donald Tusk. To liderzy dwóch wielkich ugrupowań, którzy od wielu lat toczą ze sobą bardzo zażarty spór. Ci panowie stoją na czele dwóch dużych partii, czy nawet obozów –
powiedział prezydent.

Duda wskazał, że „to jest władza jednoosobowa tak naprawdę w obu przypadkach”. – Są panami życia i śmierci tych ugrupowań, bo mają w swoich rękach listy wyborcze, którymi układają swoje partie. Każdy z nich. Ich polecenia właściwie wszystkie są wykonywane. Można śmiało powiedzieć, że w partiach to jest władza wręcz autorytarna, dyktatorska. Nie lubią, gdy ktokolwiek im się sprzeciwia – stwierdził prezydent.

– Obaj panowie swego czasu ubiegali się o urząd prezydenta. Obu panom się to nie udało. Ja ubiegałem się o urząd prezydenta RP dwukrotnie, za każdym razem zakończyło się to moim zwycięstwem. Jestem drugą kadencję prezydentem. Czy sądzicie panowie, że na tej pozycji, na której to prezydent jednoosobowo podejmuje wszystkie decyzje i nikt nie ma na to wpływu, sądzicie, że panowie mnie lubią? Myślę, że nie – twierdzi głowa państwa.

Źródło:YouTube / Zero
spot_img

Najnowsze