Strona głównaWiadomościŚwiatWojna gangów? Silny wybuch w bloku pod Sztokholmem

Wojna gangów? Silny wybuch w bloku pod Sztokholmem

-

- Reklama -

W Sundbyberg pod Sztokholmem w nocy z czwartku na piątek doszło do silnej eksplozji w bloku mieszkalnym. Zniszczone zostały okna, elewacja oraz klatka schodowa. Według mediów pod tym adresem zameldowany jest członek gangu.

Jak poinformowała w komunikacie policja, nikt nie został ranny, ale są poważne straty materialne. Mieszkańcy relacjonowali, że na skutek detonacji „wypadli z łóżek”.

- Reklama -

Gazeta „Expressen” spekuluje, że eksplozja była wymierzona w rodzinę specjalizującego się w podkładaniu bomb Alfreda W., pseudonim Byk, prawą rękę Rawy Majida, zwanego Lisem Kurdyjskim. Alfred W. przebywa obecnie w areszcie.

W czwartek wieczorem policyjni pirotechnicy unieszkodliwili poprzez kontrolowany wybuch ładunek podłożony w Uppsali.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wcześniej tego samego dnia rząd Szwecji zaprezentował strategię walki z przestępczością zorganizowaną. Jednym z jej celów jest ograniczenie dostępu przestępców do broni i materiałów wybuchowych.

W Szwecji w 2023 roku doszło do 149 zamachów bombowych, to najwyższa liczba w historii tego rodzaju statystyk, prowadzonych od 2018 roku. W ub.r. służby zarekwirowały ponad 10 ton materiałów wybuchowych.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze