Strona głównaWiadomościŚwiatPowstanie "strefa zdemilitaryzowana" na Ukrainie? Departament Stanu USA odpowiada

Powstanie „strefa zdemilitaryzowana” na Ukrainie? Departament Stanu USA odpowiada

-

- Reklama -

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin powiedział o planach stworzenia na Ukrainie strefy zdemilitaryzowanej pomiędzy Rosją a Ukrainą. Na słowa rosyjskiego przywódcy zareagował Departament Stanu USA.

Według Putina strefa zdemilitaryzowana na Ukrainie gwarantowałaby „bezpieczeństwo terytorium Federacji Rosyjskiej przed bronią dalekiego zasięgu produkcji zachodniej”.

- Reklama -

Zdaniem ISW tego typu propozycje wysuwane są przez Rosję nieprzypadkowo w czasie, gdy na Zachodzie mówi się o ograniczeniu dostarczania broni Ukraińcom.

Jednocześnie wydaje się, że w tym momencie stworzenie takie strefy jest niemożliwe. Plany, o których mówi Putin, są natomiast rozmyte i pozbawione konkretów.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Słowa rosyjskiego prezydenta skomentował rzecznik Departamentu Stanu USA Matthew Miller.

– Trudno mi zrozumieć, w jaki sposób zostanie wdrożona strefa zdemilitaryzowana między Rosją a Ukrainą. Trudno jest stworzyć strefę zdemilitaryzowaną, gdy wojska rosyjskie w dalszym ciągu działają po ukraińskiej stronie granicy –
powiedział Amerykanin.

Miller uważa, że gdy Moskwa naprawdę chciała stworzyć strefę zdemilitaryzowaną na terenie Ukrainy, to powinna zacząć od terenów, które obecnie okupuje.

spot_img

Najnowsze