Strona głównaWiadomościPolskaLeszczyna: Edukacja seksualna będzie częścią edukacji zdrowotnej w szkołach

Leszczyna: Edukacja seksualna będzie częścią edukacji zdrowotnej w szkołach

-

- Reklama -

Minister zdrowa Izabela Leszczyna zapowiedziała podjęcie współpracy z Ministerstwem Edukacji w celu wprowadzenia do szkół „edukacji seksualnej”.

Minister Leszczyna wywołała niedawno spore kontrowersje zapowiedzią wygłoszoną podczas środowej konferencji prasowej na temat „bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet”.

- Reklama -

Polityk mówiła wówczas o prawie kobiet do aborcji, klauzuli sumienia i zmianach przepisów dot. warunków umów NFZ z oddziałami ginekologiczno-położniczymi.

Czytaj więcej: Leszczyna zapowiada zmiany ws. aborcji. „Chcesz mieć kontrakt z NFZ, to musisz”

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Kolejna zapowiedź nowej minister zdrowia zapewne wywoła podobne poruszenie, bo dotyczy wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej.

– Profilaktyka zdrowotna w szkołach jest konieczna nie tylko dlatego, żeby uczniowie poznawali samych siebie, a więc swoją psychikę, ciało, organizm, ale żeby również umieli zarządzać swoim czasem, zdrowo się odżywiać, mieli świadomość siebie samych, która jest potrzebna m.in. na poziomie zdrowia seksualnego i zdrowia prokreacyjnego – powiedziała polityk.

Tymczasem resort zdrowia poinformował już za pośrednictwem mediów społecznościowych o rozpoczęciu współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, którym kieruje Katarzyna Lubnauer.

spot_img

Najnowsze