Strona głównaWiadomościPolskaWróblewski wygrał proces z "Gazetą Wyborczą". "Postanowiłem przetestować wolne sądy"

Wróblewski wygrał proces z „Gazetą Wyborczą”. „Postanowiłem przetestować wolne sądy”

-

- Reklama -

Prezes Warsaw Enterprise Institute (WEI) Tomasz Wróblewski ogłosił, że po dwóch latach wygrał proces z „Gazetą Wyborczą”. Poszło o twierdzenie, że jest „żołnierzem Kaczyńskiego”.

„Po dwóch latach od haniebnego paszkwilu, Sąd II instancji nakazał @gazeta_wyborcza mnie przeprosić” – ogłosił Wróblewski.

- Reklama -

„Próbowałem polubownie, ale po tym jak mecenas Agory przekazał, że red. Naczelny, wtedy Kurski, miał mu powiedzieć, «jego nigdy nie przeprosimy». To postanowiłem przetestować wolne sądy” – dodał.

Jak dalej napisał, sąd „w punkcie pierwszym nakazuje pozwanej Agora spółce akcyjnej z siedzibą w Warszawie w terminie 7 dni od uprawomocnienia się wyroku opublikowanie oświadczenia następującej treści:

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

«PRZEPROSINY
Agora S.A. jako wydawca serwisu wyborcza.pl przyznaje, że rozpowszechnianie w tym serwisie materiału prasowego pt. 'Kiedyś piewca wolnego rynku, dziś żołnierz Kaczyńskiego. Studium przypadku Tomasza Wróblewskiego’ autorstwa Leszka Kostrzewskiego, który zawiera stwierdzenie, że Tomasz Wróblewski 'zmienił front i zostaje wiernym żołnierzem PiS’, bezprawnie narusza jego dobre imię i godność oraz naraża na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania zawodu dziennikarza i sprawowania pełnionych przezeń funkcji. Agora S.A.»” .

Źródło:X
spot_img

Najnowsze