Strona głównaWiadomościŚwiatEuropa pierwszej prędkości. Zakazali antyislamskiej manifestacji w obawie przed zamieszkami

Europa pierwszej prędkości. Zakazali antyislamskiej manifestacji w obawie przed zamieszkami

-

- Reklama -

Władze Lizbony zakazały organizacji zaplanowanego na 3 lutego antyislamskiego protestu w obawie przez zamieszkami ulicznymi – przekazał mediom w sobotę ratusz portugalskiej stolicy.

Jak sprecyzowały władze Lizbony, wiec, który miał zostać zorganizowany pod hasłem „Przeciwko Islamizacji Europy”, nie odbędzie się z powodu istniejącego ryzyka dla bezpieczeństwa publicznego.

- Reklama -

Lizboński ratusz w oświadczeniu przekazanym mediom wyjaśnił, że decyzja o zakazie organizacji protestu zapadła po negatywnej ocenie planu manifestacji ze strony policyjnych ekspertów. Mieli on stwierdzić, że organizacja antyislamskiego wiecu niesie ze sobą wysokie ryzyko wybuchu zamieszek.

Zgodnie z planem organizatorów protestu „Przeciwko Islamizacji Europy” manifestacja miała przejść przez dzielnicę Mouraria oraz okolice placu Martim Moniz, gdzie mieszka wielu muzułmanów.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Dodatkowe ryzyko, według oceny policji, niosły ze sobą zapowiadane przez imigrantów plany zwołania kontrmanifestacji, która mogłaby doprowadzić do starć uczestników obu wieców.

Odwołana demonstracja byłaby pierwszym w stolicy Portugalii marszem przeciwko masowemu napływowi do Europy wyznawców islamu. Organizatorzy wydarzenia twierdzą, że przybysze ci nie chcą integrować się z dominującymi w portugalskim społeczeństwie chrześcijanami, ale narzucać swoją wiarę i zasady Koranu.

Wyznawcy islamu są najszybciej rozwijającą się grupą wyznaniową w Portugalii, która liczy obecnie ponad 100 tys. wiernych.

Wprawdzie w aglomeracji Lizbony muzułmanie posiadają już 15 świątyń, ale od zeszłorocznej wiosny organizacje islamskie domagają się budowy kolejnego meczetu w rejonie placu Martima Moniza.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze