Strona głównaWiadomościŚwiatKrwawy atak na przedstawicielkę partii rządzącej. Uderzano ją w tył głowy

Krwawy atak na przedstawicielkę partii rządzącej. Uderzano ją w tył głowy [VIDEO]

-

- Reklama -

Południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap podała, że deputowana partii rządzącej została zaatakowana na ulicy przez niezidentyfikowaną osobę i trafiła do szpitala. Według agencji, 40-letnia Bae Hyun-jin została uderzona „ostrym przedmiotem” w dzielnicy Gangnam w Seulu. Podano, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W sprawie tej zatrzymano osobę nieletnią. Powiedział policji, że ma lat 15. Przypomina się, że to kolejny atak w Korei Południowej na polityk. Miesiąc temu przywódca partii opozycyjnej Lee Jae-myung został dźgnięty nożem w szyję podczas rozmowy z dziennikarzami w portowym mieście Busan. Song Young-gil, który przewodził Partii Demokratycznej przed Lee Jae-myungiem, został uderzony w głowę tępym przedmiotem w 2022 r. W 2006 r. Park Geun-hye, ówczesna szefowa partii konserwatywnej, później prezydent, została zaatakowany nożem i ugodzona w twarz podczas wiecu politycznego.

- Reklama -

Zaatakowana w środę deputowana była ciężko ranna i krwawiła. Uderzono ją w tył głowy. Została szybko przewieziona do szpitala uniwersyteckiego Soon Chun Hyang w Seulu. Napastnik przed atakiem, miał ją zapytać o nazwisko. Został zatrzymany przez policję na miejscu ataku.

Nie są znane żadne dalsze szczegóły dotyczące napastnika ani motywów jego działania. Komisariat policji w Gangnam nie udzielał żadnych informacji. Szef Partii Wolności Korei, Han Dong-hoon, powiedział po wizycie w szpitalu, że po ataku Bae mocno krwawiła, ale obecnie wraca do zdrowia.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Dodał, że Bae Hyun-jin prosiła go, aby „powiedział społeczeństwu, żeby się zbytnio nie martwiło”. Bae była wcześniej dziennikarka, także prezenterką wiadomości, a później rzeczniczką prezydenta Yoon Suk-yeola.

Źródło: AFP

spot_img

Najnowsze