Strona głównaWiadomościPolskaKomisja śledcza ds. wyborów kopertowych. Kto zeznawał przed Sasinem?

Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych. Kto zeznawał przed Sasinem?

-

- Reklama -

W środę 24 stycznia Jacek Sasin stanie przed komisją ds. wyborów kopertowych. Były szef MAP na pewno będzie jedną z głównych „gwiazd” komisji, ale przed nimi zeznawało już kilku polityków.

Zadaniem komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego – tzw. wyborów kopertowych – ma być przede wszystkim „zbadanie i ocena legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego przez organy administracji rządowej, w szczególności działań podjętych przez członków Rady Ministrów, w tym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, i podległych im funkcjonariuszy publicznych”.

Gowin przed komisją śledczą: Szukano na mnie haków

Były wicepremier w rządzie PiS Jarosław Gowin zeznawał we wtorek 9 stycznia przed komisją ds. wyborów kopertowych.

– O pomyśle przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych usłyszałem od Adama Bielana. Ja i moi przyjaciele z Porozumienia zaproponowaliśmy przesunięcie wyborów za dwa lata – mówił przed komisją ds. wyborów kopertowych Jarosław Gowin.

Polityk twierdzi, że był przeciwko wyborom kopertowym, bo obawiał się chaosu oraz tego, że mogą wpłynąć na rozwój „pandemii” Covid-19 w Polsce. Gowin przekonywał, że w związku z jego sprzeciwem otoczenie Jarosława Kaczyńskiego szukała na niego „haków”.

Wypij: Tajemnicze spotkanie z Andrzejem Dudą

Michał Wypij, były poseł, który najpierw związany był z klubem PiS, a później z klubem KO, opisał przed komisją śledczą tajemnicze spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Sprawę skomentował Łukasz Rzepecki.

Źródło:PAP, NCzas

Najnowsze