Strona głównaWiadomościPolskaKamiński przemówił zza krat. Prosi, aby TO "póścić"

Kamiński przemówił zza krat. Prosi, aby TO „póścić”

-

- Reklama -

Były szef MSWiA Mariusz Kamiński, który po skazaniu prawomocnym wyrokiem został osadzony w więzieniu w Radomiu, po raz pierwszy przemówił zza więziennych krat.

We wtorek policja zatrzymała polityków PiS, byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy przebywali wówczas w Pałacu Prezydenckim. Politycy zostali skazani 20 grudnia ub.r. prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową.

Mariusz Kamiński trafił do Zakładu Karnego w Radomiu, a Maciej Wąsik do Ostrołęki. W sieci dostępne są nagrania, które mają pochodzić z momentu przywiezienia Kamińskiego do zakładu karnego w Radomiu. Słychać na nich, jak więźniowie skandują „J**ać Kamińskiego! J**ać go, j**ać go!”.

Czytaj więcej: Gorąco w Radomiu. Tak osadzeni powitali Mariusza Kamińskiego w więzieniu [VIDEO]

Jako że polityk przebywa w celi szpitalnej, a zaraz zostanie ułaskawiony, więźniowie, którzy tak entuzjastycznie zareagowali na jego przybycie, raczej nie będą mieli szansy się z nim spotkać i poznać go osobiście.

Kamiński „przemówił” zza krat

„Udało mi się dziś (piątek – red.) spotkać z Ojcem. Jest silny, dumny i wie, że nasza walka ma sens. Bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie. Słyszy nas, jak protestujemy i bardzo go to podnosi na duchu” – napisał syn jednego ze skazanych Kacper Kamiński w serwisie X.

„Poprosił nas, aby póścić dziś utwór ks. Józef Poniatowski – Gintrowskiego. Kto wolnym był przez krótki nawet czas, nie żal mu potem pogrzeb mieć w Elsterze!” – napisał syn Mariusza Kamińskiego (pisownia oryginalna.

Kamiński nie głoduje w więzieniu?

Okazuje się, że wbrew temu, co mówiła wiceminister Maria Ejchart-Dubois, Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie mają prawa nie jeść i jeśli będzie trzeba, to zostaną poddani przymusowemu dokarmianiu.

Czytaj więcej:

Głodówka Wąsika i Kamińskiego. Jednak nie mogą nie jeść. „Więzień nie ma prawa odmówić posiłku”

Najnowsze