Strona głównaWiadomościPolskaPadły rekordy zimna w Polsce

Padły rekordy zimna w Polsce

-

- Reklama -

Temperatury poniżej -20 stopni zanotowano we wtorek po północy na południu i wschodzie Polski. W Rzeszowie i Zamościu było -21,2 st. Najzimniej było w małopolskim – ponad 25 stopni mrozu. Jak przewiduje IMGW kolejna noc będzie cieplejsza.

Jak poinformował wcześniej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z poniedziałku na wtorek -32,3 stopnia pokazały przy gruncie termometry na stacji meteorologicznej w Bodzentynie w woj. świętokrzyskim. Meteorolodzy zastrzegli jednak, że „wartość minimalnej temperatury przy gruncie zostanie poddana procesowi kontroli i weryfikacji”, gdyż możliwa jest awaria czujnika zwłaszcza, że kolejnym rekordowym wskazaniem w tym samym czasie było „ledwie” -21,5 stopnia.

Z upływem nocy słupki rtęci spadały. Rano IMGW podał kolejne najniższe wskazania.

„Minionej nocy najniższą temperaturę minimalną na stacjach synoptycznych zanotowano w Rzeszowie i Zamościu: -21,2 stopnia” – poinformowano na profilu X IMGW-PIB Meteo Polska dodając, że spośród wszystkich stacji #IMGW najzimniej było w Ratułowie (woj. małopolskie)- minus 25,2.

W nocy z wtorku na środę ma być – według prognoz – znacznie cieplej.

„Temperatura minimalna od -14 stopni na południu, około -4 stopni w centrum, do około plus 1 stopnia na Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni, na Wybrzeżu północno-zachodni” – zapowiedział IMGW.

Źródło:PAP

Najnowsze