Strona głównaWiadomościPolitykaKorwin-Mikke, Braun, Mentzen czy Bosak - na kogo oddałbyś GŁOS? Sprawdź i...

Korwin-Mikke, Braun, Mentzen czy Bosak – na kogo oddałbyś GŁOS? Sprawdź i zagłosuj w sondzie Sommera!

-

- Reklama -

Drogi Konfederacji i Janusza Korwin-Mikkego się rozchodzą, a niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości podobny los spotka Grzegorza Brauna. Redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” Tomasz Sommer pyta swoich obserwujących, na którą z partii prawicowych oddaliby głos.

Janusz Korwin-Mikke razem ze Stanisławem Michalkiewiczem ogłosili miesiąc temu powstanie nowego prawicowego ugrupowania. Korwin-Mikke został źle potraktowany w Konfederacji (usunięto go z Rady Liderów Konfederacji i zawieszono w prawach członka) oraz w jego macierzystej partii Nowa Nadzieja, z której prezes Sławomir Mentzen zabronił mu startu w wyborach.

Korwin-Mikke nie chciał toczyć wewnątrzpartyjnych wojen i po prostu założył własne, kolejne zresztą, ugrupowanie. Na początku nie chciał zdradzać nazwy, by przypadkiem ktoś nie zarejestrował jej jako pierwszy.

Teraz, kiedy dokumenty rejestrowe są już złożone, Korwin-Mikke publicznie wyjawił nową-starą nazwę. Partia będzie się nazywała KORWiN, czyli tak jak poprzednia nazwa partii Nowa Nadzieja, zanim stery objął w niej Mentzen.

Korwin-Mikke zdradził także, że program nowej-starej partii KORWiN będzie taki sam jak dawniej – czyli mocno prawicowy, wolnościowy. Jednak na wybory do Parlamentu Europejskiego pojawi się całkiem nowy i bardzo konkretny.

Tomasz Sommer na portalu X (dawniej Twitter) utworzył sondę, w której pyta swoich czytelników na którą z partii prawicowych by zagłosowali? Do wyboru są trzy ugrupowania współtworzące Konfederację (Konfederacja Korony Polskiej, Nowa Nadzieja, Ruch Narodowy) oraz KORWiN Janusza Korwin-Mikkego.

W momencie pisania tego tekstu zdecydowanie wygrywa opcja Brauna, ale do końca sondy jeszcze sporo czasu – głosowanie zakończy się w poniedziałek po godz. 11. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie!

Najnowsze