Strona głównaWiadomościPolskaTusk dogadał się z Dudą? W tej kwestii premier i prezydent zawarli...

Tusk dogadał się z Dudą? W tej kwestii premier i prezydent zawarli nieformalny pakt

-

- Reklama -

Dziennikarze portalu Wirtualna Polska dowiedzieli się, że premier Donald Tusk i prezydent Andrzej Duda zawarli nieformalne porozumienie dotyczące jednej z kwestii prowadzenia polityki.

Według Wirtualnej Polski Duda i Tusk zgodzili się, że o ile mogą różnić się w wielu kwestiach dotyczących polityki, to w sprawie obronności i bezpieczeństwa muszą w obecnych czasach mówić jednym głosem.

Zdaje się, że doniesienia dziennikarzy potwierdza orędzie głowy państwa, w którym Duda powiedział, że jako zwierzchnik Sił Zbrojnych jest „zawsze gotowy do współpracy z rządem w tematach dotyczących wzmacniania naszego bezpieczeństwa”.

Portal pisze, że obaj politycy są „gotowi do prowadzenia ostrych politycznych sporów, m.in. w sprawie zmian w mediach publicznych czy uzdrawiania wymiaru sprawiedliwości, ale obaj chcą utrzymywać otwarte kanały komunikacyjne”.

– Możemy się ostro spierać o TVP i inne kwestie, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to prezydent i premier mają być jak jedna pięść i taka wiadomość musi płynąć do Rosji – mówi człowiek z otoczenia Dudy.

– Bezpieczeństwo Polski jest najważniejsze, dlatego w kluczowych sprawach oczywiście chcemy współpracować – potwierdza informator z otoczenia Tuska.

Z informacji Wirtualnych Mediów wynika także, że Duda i Tusk przeprowadzili więcej rozmów i dotyczyły one m.in. obronności, bezpieczeństwa oraz relacji z Unią Europejską.

Źródło:Wirtualne media

Najnowsze