Strona głównaWiadomościPolskaBurza po słowach Pietrzaka. Muzeum Auschwitz grzmi o "moralnym oraz intelektualnym zepsuciu"...

Burza po słowach Pietrzaka. Muzeum Auschwitz grzmi o „moralnym oraz intelektualnym zepsuciu” [VIDEO]

-

- Reklama -

Szerokim echem odbiły się słowa Jana Pietrzaka wypowiedziane na antenie telewizji Republika. Donos złożył już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, a minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Adam Bodnar „poprosił” Prokuratora Krajowego o wszczęcie śledztwa. Teraz głos zabrało Muzeum Auschwitz.

– Mam okrutny żart z tymi imigrantami, że oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców. I tam będziemy (…) tych imigrantów, wpychanych nam nielegalnie przez Niemców, ponieważ nielegalni nie są ci ludzie, którzy uciekają do lepszego świata. Nielegalne są te władze, które ich wpuszczają, czyli nielegalni są Niemcy. Ich hasło witające przybyszów było nielegalne, pozatraktatowe, niezgodne z jakimikolwiek prawami. To jest nielegalna działalność niemiecka. Powinniśmy na to się uczulić w nadchodzącym roku, bo zdaje się, że na głowę zaczynają nam bardzo wchodzić – powiedział w niedzielę na antenie Telewizji Republika satyryk i publicysta Jan Pietrzak.

– No, to rzeczywiście bardzo mocny żart – skomentowała prowadząca Katarzyna Gójska.

Do tych słów odniosło się Muzeum Auschwitz.

„Tragedia Auschwitz pokazuje, do czego prowadzą idee nienawiści i pogardy wobec innego człowieka.

Instrumentalizacja losów ludzi, którzy ginęli w niemieckich obozach, w nikczemnej retoryce antymigracyjnej to haniebny i zatrważający przejaw moralnego oraz intelektualnego zepsucia” – grzmiało na platformie X.

Burza po słowach Pietrzaka. Bodnar „trzyma rękę na pulsie”. Ziemkiewicz: „Dajcie człowieka, podstawa prawna się znajdzie” [VIDEO]

Burza po słowach Pietrzaka. Naczelni donosiciele kraju już w akcji. „Tego typu wypowiedzi…” [VIDEO]

Źródło:X

Najnowsze