Strona głównaWiadomościPolskaTak kłamie nowa TVP. "Weryfikacja tego zajmuje 3 minuty"

Tak kłamie nowa TVP. „Weryfikacja tego zajmuje 3 minuty”

-

- Reklama -

W sobotnim wydaniu programu „19.30”, który w nowej, uśmiechniętej telewizji reżimowej zastąpił „Wiadomości”, pojawił się temat tzw. listy „półkowników”. Okazuje się jednak, że dziennikarze TVP minęli się z prawdą.

W sobotnim wydaniu nowego programu informacyjnego TVP pojawił się materiał dotyczący tzw. listy „półkowników”, czyli filmów, których rzekomo widzowie telewizji reżimowej nie mogli oglądać.

Pułkowniki Prawa i Sprawiedliwości. W redakcji filmowej TVP funkcjonowała lista filmów zakazanych – powiedział, zapowiadając materiał, prowadzący Zbigniew Łuczyński. Łuczyński stwierdził, że „widzowie TVP nie mogli oglądać m.in. »Człowieka z marmuru«, »Obywatela Jones’a« oraz »Pokłosia«”.

Materiał TVP

Na liście pokazanych filmów znalazło się w sumie 17 tytułów. W materiale przygotowanym przez Blankę Dżugaj wypowiadali się m.in. Agnieszka Holland, Jerzy Zelnik oraz Maciej Stuhr. O wypowiedź poproszony został także publicysta Łukasz Warzecha, lecz odmówił.

„Zadzwoniła do mnie nowa TVP, żebym się wypowiedział na temat listy filmów, które w dotychczasowej TVP miały zakaz emisji. W tym głównie filmy pani Holland. Odmówiłem. Wyjaśniam, dlaczego” – napisał w swych mediach społecznościowych.

„Moje stanowisko wobec listy „półkowników” jest negatywne. Ale TVP wzięłaby ode mnie setkę i wstawiła do materiału, potępiającego starą TVP, wykorzystując to czysto instrumentalnie. I bez mojej kontroli nad materiałem. Więc nie” – wyjaśnił Warzecha.

Piekło zamarzło. Warzecha w TVP Info. Wspomniał o blokadzie „Najwyższego CZAS!”-u [VIDEO]

Prawda o „półkownikach”

Okazuje się jednak, że większość filmów rzekomo zakazanych w TVP była emitowana na kanałach telewizji reżimowej w ostatnich miesiącach. Portal „Onet” wyliczył dziesięć takich pozycji. Z kolei dziennikarz „Wirtualnej Polski” Patryk Słowik napisał, że w ostatnich latach na antenach TVP pokazano aż 13 ze wspomnianych filmów.

„W #i930 nieprawdziwy materiał, że widzowie TVP nie mogli oglądać 17 filmów zakazanych, tzw. „półkowników”. Spośród tych 17 filmów 13 filmów było w ostatnich latach pokazywanych na antenach TVP. Cztery rzeczywiście nie. Po co tak kłamać, skoro weryfikacja tego zajmuje 3 minuty?” – napisał na portalu X Słowik.

Samą listę filmów skomentował w mediach społecznościowych redaktor naczelny nczas.info Tomasz Sommer. „Wszystko to lewacki chłam, którego nikt nie chce oglądać, więc słusznie tego nie pokazywano. Gorzej, że przez 8 lat rządów PiS nie powstał żaden film, który nie byłby lewacki” – napisał. Niestety, jednak pokazywano.

Tak sieje propagandę nowa TVP. Co można zobaczyć w programie „19.30”? [VIDEO]

Źródło:Onet/X

Najnowsze