Strona głównaWiadomościPolskaDominikanie w Polsce w awangardzie „postępu”, niestety... Robią TO już od dawna

Dominikanie w Polsce w awangardzie „postępu”, niestety… Robią TO już od dawna

-

- Reklama -

O. Andrzej Kuśmierski OP, przeor dominikanów we Wrocławiu, wyznał, że od dawna… udziela błogosławieństw parom homoseksualnym. Kapłan mówił o tym komentując deklarację doktrynalną Fiducia supplicans.

Stwierdził, że „błogosławieństwa, o których mówi dokument, praktykowane były od dekad. Nie tylko na Zachodzie, także w Polsce. Sam podczas prowadzenia rekolekcji dla środowiska „Wiara i Tęcza” wielokrotnie udzielałem błogosławieństwa, i to w dokładnie takiej formie, jak została przedstawiona w deklaracji, jako aktu nieliturgicznego” – powiedział Tygodnikowi Powszechnemu.

Według o. Kuśmierskiego wydanie Fiducia supplicans jest w pewnym sensie wyrazem paranoi, bo – jak sądzi – błogosławieństwa dla par homoseksualnych powinny być „naturalne” dla „każdego normalnego księdza”.

Przeor dominikanów we Wrocławiu stwierdził, że nie ma różnicy, czy błogosławi się pojedynczą osobę, czy parę. Dominikanin jest przekonany, że deklaracja Fiducia supplicans „pomoże” wielu księżom, którzy dotąd mieli jakieś „opory wobec środowisk LGBT+”.

Okazuje się jednak, że błogosławienie grzechu wzbudza opory i w zakonie wrocławskiego Przeora. Przyznał, że „dla połowy dominikanów prowadzenie duszpasterstw dla LGBT było nie do zaakceptowania”, ale „teraz to się może zmienić”.

Jak zawuaża portal PCH24, „niektórzy dominikanie od dawna flirtują w Polsce ze środowiskami LGBT. W maju tego roku o. Maciej Biskup, przeor dominikanów w Łodzi, celebrował „ekumeniczne” nabożeństwo LGBT w kalwińskim zborze w Warszawie. Przemawiał i błogosławił zebranych znad stołu ołtarzowego okrytego tęczową flagą”.

Niedawno w łódzkim klasztorze dominikańskim miała odbyć się dyskusja poświęcona „doświadczeniom katolików LGBT”, która została ostatecznie odwołana przez prowincjała. „Fiducia supplicans” będzie niewątpliwie stanowić duże wzmocnienie dla progejowskiego skrzydła polskich dominikanów.

Najnowsze