Strona głównaWiadomościŚwiatKuleba: Sikorski zapewnił, że Polska będzie aktywnie pomagać Ukrainie

Kuleba: Sikorski zapewnił, że Polska będzie aktywnie pomagać Ukrainie

-

- Reklama -

Otrzymałem zapewnienie, że Polska nadal będzie aktywnie pomagać Ukrainie i chcę, by każda polska rodzina wiedziała, że jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc udzieloną nam przez Polaków w najtrudniejszym momencie naszej historii – oświadczył w piątek szef MSZ Ukrainy Dmytro Kuleba na wspólnej konferencji z ministrem spraw zagranicznych RP Radosławem Sikorskim w Kijowie.

„Otrzymałem zapewnienie od ministra Sikorskiego, że Polska nadal będzie aktywnie pomagać Ukrainie i chcę, by każda polska rodzina wiedziała, że my na Ukrainie jesteśmy bezgranicznie wdzięczni za całą pomoc udzieloną przez Polaków w najtrudniejszym momencie naszej historii. Ukraińcy zawsze będą za to wdzięczni. I za objęcia dla naszych uchodźców i za wsparcie wojskowe, którego państwo polskie udzieliło Ukrainie” – powiedział Kuleba.

Ukraiński minister zwrócił uwagę, że Sikorski przybył na Ukrainę w ramach swojej pierwszej wizyty zagranicznej po objęciu stanowiska szefa polskiej dyplomacji.

„Oczekiwaliśmy na wizytę Radka, by omówić wszystkie kwestie wzajemnych stosunków, dlatego właśnie przed chwilą zakończyliśmy szczegółową, szczerą i przyjazną rozmowę. Omówiliśmy wszystkie problemy i mamy odczucie i zrozumienie, że wraz z nowym rządem Polski i w szczególności z ministrem Sikorskim (…) pomiędzy Ukrainą i Polską będzie odbywał się bardzo treściwy, poważny dialog” – podkreślił Kuleba.

Źródło:PAP

Najnowsze