Strona głównaWiadomościPolskaGaśnica z podpisem Brauna trafiła na aukcję. "Wesołych Świąt nie-chanukowych"

Gaśnica z podpisem Brauna trafiła na aukcję. „Wesołych Świąt nie-chanukowych” [FOTO]

-

- Reklama -

Gaśnica z dedykacją Grzegorza Brauna trafiła na licytację. To jeden z mniej oczywistych efektów „interwencji gaśnicowej” posła w Sejmie.

Przypomnijmy, że w ubiegły wtorek poseł Konfederacji Grzegorz Braun zgasił gaśnicą proszkową uroczyście zapalone w Sejmie RP świece chanukowe. Niemal natychmiast wylała się na niego fala potępienia, także ze strony frontmenów Konfederacji 2.0 – w tym Krzysztofa Bosaka, Sławomira Mentzena i Przemysława Wiplera.

Mimo że narracja Konfederacji dopiero po niemal tygodniu ulega lekkiej korekcie, to wśród opinii publicznej nie brakowało ciepłego przyjęcia tej akcji już wcześniej. Jednym z przejawów poparcia dla gestu Brauna były liczne wpłaty na tworzone dla niego zbiórki – w obliczu kar finansowych nałożonych przez Prezydium Sejmu.

Co dalej ze zbiórkami dla Brauna? „Po wykazaniu nielegalności ich działania…”

W sieci pojawiły się także zdjęcia ze spotkania Brauna z sympatykami w Rzeszowie. Poseł podpisywał tam… gaśnicę. Później trafiła ona na licytację.

„Wesołych Świąt nie-chanukowych. Grzegorz Braun” – tak brzmi dedykacja umieszczona przez polityka na gaśnicy.

„Gaśnica jest jedyną, którą podpisał poseł Grzegorz Braun, w celu utworzenia tej licytacji. Jako, że portale aukcyjne najprawdopodobniej by zdjęły, albo nie przyjęły takiej aukcji, robię ją tutaj. Wiąże się to z tym, że będzie trzeba od tego zapłacić normalny podatek” – napisał użytkownik ebay.pl.

„W zależności od ceny ostatecznej, pieniądze zostaną przeznaczone na jakiś ciekawy cel. Pomysł powstał parę godzin temu, więc jeszcze nie wiem, co to konkretnie będzie. Gaßnica jest w Rzeszowie. Najlepszy byłby odbiór osobisty, ale jeśli nie, to ze zwycięzcą aukcji dogadamy sprawę transportu” – czytamy dalej.

„Zaznaczam, że nie jestem związany politycznie z Grzegorzem Braunem oraz, że stanowczo odcinam się od Sławomira Mentzena, a tym bardziej od Przemysława Wiplera” – oświadczył.

Do końca aukcji pozostały niespełna dwa tygodnie. Cena gaśnicy wynosi obecnie 1 025 zł.

Braun. Chanuki nie będzie!

Źródło:ebay.pl/X/NCzas

Najnowsze