Strona głównaWiadomościŚwiatUchodźca zgwałcił i zamordował staruszkę. Powiesił się w celi

Uchodźca zgwałcił i zamordował staruszkę. Powiesił się w celi

-

- Reklama -

17-letni uchodźca najpierw zgwałcił, a następnie zamordował 68-letnią kobietę z francuskiego Lille. Jak podają tamtejsze media, powiesił się w celi.

Do makabrycznego zdarzenia doszło w połowie października. 17-latek, który przybył do Francji z Wybrzeża Kości Słoniowej, szukał miejsca, gdzie mógłby się zatrzymać. Gdy drzwi otworzyła mu starsza kobieta, wtargnął do jej mieszkania.

Najpierw ją zgwałcił, a następnie zamordował – z zimną krwią poderżnął gardło. Ofiara to 68-letnia Fabienne Broly Verhaeghe, matka czwórki dzieci i babcia dziewięciorga.

17-letni przybysz w Wybrzeża Kości Słoniowej został zatrzymany po kilku godzinach. We Franci przebywał nielegalnie. Organom ścigania był już znany z różnych drobnych przestępstw, ale nikomu nie przyszło do głowy, by go odizolować od społeczeństwa albo deportować.

Dopiero po tym, jak zgwałcił i zabił, trafił za kratki. Adwokat 17-latka żądał specjalnej opieki ze względu na stan psychiczny. Przekonywał, że jego miejsce nie jest w więzieniu, tylko w zakładzie psychiatrycznym.

Nastolatek w areszcie jednak pozostał. Przetrwał tam miesiąc. Jak podają francuskie media, w połowie listopada został znaleziony powieszony w celi. Fakt ten ukrywano przez kilka tygodni.

Najnowsze