Strona głównaWiadomościPolitykaKwintesencja zaczadzenia umysłowego. Anna Maria Żukowska o równouprawnieniu

Kwintesencja zaczadzenia umysłowego. Anna Maria Żukowska o równouprawnieniu [VIDEO]

-

- Reklama -

Anna Maria Żukowska z Lewicy znów popisała się „mądrościami”. W kwestii tzw. równouprawnienia odpowiadała wbrew jakiejkolwiek logice. To kwintesencja zaczadzenia umysłowego skrajnej lewicy, która ma w społeczeństwie całkiem spore poparcie.

Żukowska gościła u Bogdana Rymanowskiego w Radiu ZET. W serii pytań od widzów padło kilka o tzw. równouprawnienie. Poniżej przytaczamy w całości pytania i odpowiedzi.

Bogdan Rymanowski: Czy należy zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn?
Anna Maria Żukowska: W tej chwili zdanie Lewicy jest takie, że nie należy zrównywać wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
BR: Mimo tego, że jesteście za równością.
AMŻ: Powinien pozostać taki, jaki jest w tej chwili.

BR: Czy Lewica chce likwidować lukę płacową? To jest kolejne pytanie. Proszę mi więc wytłumaczyć ten fenomen. Jak to jest, że pracodawcy zamiast zaoszczędzić i zapłacić mniej kobiecie, która według Lewicy wykonuje dokładnie tę samą pracę, wolą przepłacić i zatrudnić mężczyznę?
AMŻ: Może też są mężczyznami?

BR: Czy jest pani za tym, aby zrównać normy dźwigania ciężarów dla kobiet i mężczyzn na tym samym stanowisku? Obecnie u mężczyzn to jest 30 kg, u kobiet 12 kg, a zarabiają tyle samo. A przyzna pani, że mężczyzna jest w tym wypadku bardziej wydajny. Czy to jest sprawiedliwe?
AMŻ: Nie, nie przyznam, że jest bardziej wydajny, bo wcale nie oznacza, że ten mężczyzna w ciągu 8 godzin pracy przeniesie więcej tych ciężarów niż kobieta. Kobieta na raz może udźwignąć 12 kg, ale może na przykład poruszać się szybciej i przenosić te ciężary bardziej efektywnie od mężczyzny, który taszczy powoli tę 30 kg paczkę.
BR: Czyli mimo tego, że jest słabsza i delikatniejsza, może zrobić więcej?
AMŻ: Tak.
BR: No proszę, to ciekawe.

Wypowiedzi te nie przeszły bez echa wśród internautów, którzy dosłownie drą łacha z intelektualnych popisów Żukowskiej.

Źródło:Radio ZET

Najnowsze