Strona głównaWiadomościPolskaTrasa S7. Spłonął autobus, którym podróżowali żołnierze

Trasa S7. Spłonął autobus, którym podróżowali żołnierze

-

- Reklama -

Niedaleko Kroczewa na drodze krajowej nr 7 między Płońskiem a Nowym Dworem Mazowieckim doszło w poniedziałek do pożaru autobusu, którym podróżowali żołnierze. Nikt nie odniósł obrażeń. Autobus spłonął. Trasa, gdzie doszło do zdarzenia, była czasowo zablokowana.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, do pożaru autobusu doszło w poniedziałek po południu na drodze krajowej nr 7 niedaleko miejscowości Kroczewo – autokarem, jadącym w kierunku Warszawy, podróżowało 34 żołnierzy 36. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Mrzeżyna (Zachodniopomorskie).

„Z ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca autobusu w pewnym momencie zauważył dym, który zaczął wydobywać się z silnika pojazdu. Kierujący zatrzymał autokar. Wszyscy żołnierze wysiedli, zabierając ze sobą przewożone rzeczy. Autokar spłonął” – powiedziała PAP kom. Drężek-Zmysłowska.

Jak zapewniła, w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce przybyło kilka jednostek straży pożarnej, które gasiły pożar.

Trasa, gdzie doszło do pożaru autobusu była początkowo całkowicie zablokowana, a następnie ruch pojazdów odbywał się jednym pasem jezdni – normalny ruch samochodowy na odcinku drogi krajowej nr 7 pod Kroczewem przywrócono w poniedziałek wieczorem. Oczekując na transport zastępczy, żołnierze podróżujący autobusem, który uległ spaleniu, udali się do pobliskiej szkoły podstawowej – dowiózł ich tam autokar również użyczony przez gminę Załuski.

Źródło:PAP

Najnowsze