Strona głównaWiadomościŚwiat"Sala wyglądała jak rzeźnia". Bójka na balu w ratuszu. Zginął nastolatek

„Sala wyglądała jak rzeźnia”. Bójka na balu w ratuszu. Zginął nastolatek

-

- Reklama -

Podczas balu w ratuszu w małej francuskiej wiosce Crepol, liczącej 500 mieszkańców, doszło do gwałtownych zamieszek z udziałem młodzieży. Według świadków zdarzenia sala „przypominała rzeźnię, a młodzi przyszli zabić”. W bójce rannych zostało 20 osób, a 16-latek zmarł na skutek ran ciętych.

W nocy z soboty na niedzielę na balu w sali wiejskiej w Crepol na południowym wschodzie Francji zebrało się około 350 młodych ludzi. W pewnym momencie do budynku wtargnęła grupa około 10 osób, rozpoczynając bójkę – relacjonowała we wtorek stacja BFM TV.

Pchnięty nożem został 16-letni Thomas, który zmarł w czasie transportu do oddalonego o około 100 kilometrów szpitala w Lyonie.

To nie była bójka. Młodzi przyszli zabić, zamierzali to zrobić – relacjonowali świadkowie tego zdarzenia.

Sala wyglądała jak rzeźnia. Wszystkich, którzy wracali do domu ranni, kładliśmy na ziemię jak na wojnie i opatrywaliśmy – opowiadała uczestniczka balu. Funkcjonariusze straży pożarnej naliczyli ponad 20 poszkodowanych osób, w tym kilkoro w ciężkim stanie.

Na szczęście mieliśmy ochroniarzy, którzy byli w stanie powstrzymać młodzież. Gdyby nie było ochroniarzy, być może nas też już by tutaj nie było – przyznawali świadkowie bójki.

Ochroniarz, który zabronił grupie napastników wejścia na bal, został pchnięty nożem ze skutkiem śmiertelnym. Klub rugby RC Romans-Peage poinformował, że zmarły chłopak był jednym z ich zawodników. „Potępiamy barbarzyństwo i tragedię” tamtego wieczoru – oznajmił klub.

Policja prowadzi śledztwo, próbując odnaleźć prowodyrów bójki i winnych zabójstwa, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia.

W środę mieszkańcy wioski złożą zmarłemu hołd w formie białego marszu, zorganizowanego przez rodzinę Thomasa. Manifestacja wyruszy ze szkoły średniej Dauphine de Romans i zakończy się chwilą ciszy na miejscowym stadionie. Podobna uroczystość odbyła się w poniedziałek w szkole średniej w Romans-sur-Isere.

Według pierwszych uzyskanych informacji przybycie grupy napastników było prawdopodobnie zaplanowane i „być może powiązane z wyrównywaniem (jakichś) rachunków” – przypuszczają francuskie media, powołujące się na relacje uczestników zdarzenia.

Źródło:PAP

Najnowsze