Strona głównaWiadomościPolska"Darmowe" laptopy dla uczniów w lombardach? Interweniuje policja

„Darmowe” laptopy dla uczniów w lombardach? Interweniuje policja [FOTO]

-

- Reklama -

Laptop z rządowego programu pojawił się w jednym z lombardów. Policja podjęła interwencję w tej sprawie.

Od miesięcy w Internecie pojawiają się screeny z różnych forów, które mają udowadniać, że rodzice uczniów, którzy dostali „darmowe” laptopy (czyli takie, na które złożyli się wszyscy podatnicy) wystawiają ten sprzęt na sprzedać.

- Reklama -

Do tej pory nie było medialnie głośnej interwencji policji w tej sprawie. Teraz po raz pierwszy portale rozpisują się o śledztwie ws. wystawienia laptopa z rządowego programu w lombardzie.

„W jednym z lombardów Policja zabezpieczyła laptopa, który prawdopodobnie został przekazany w ramach programu 'Laptop dla ucznia’. Widoczne na obudowie zabezpieczenie w postaci grawerunku sprawiło, że informacja o nielegalnej próbie sprzedaży bardzo szybko trafiła do odpowiednich służb, a sprzęt był w sprzedaży zaledwie kilka godzin” – informuje w swoich mediach społecznościowych Ministerstwo Cyfryzacji.

Resort podaje, że państwo monitoruje rynek od początku programu i przeciwdziała podobnym sytuacją.

„Będziemy stanowczo reagować na wszystkie nieprawidłowości. Opiekunowie czwartoklasistów, którzy dostali laptopy, nie mają prawa ich sprzedawać” – podaje w komunikacie resort, którym kieruje Janusz Cieszyński.

spot_img

Najnowsze