Strona głównaWiadomościPolskaBłędy w projekcie ustawy Konfederacji. Mentzen: "Wyszło zabawnie - przyznaję"

Błędy w projekcie ustawy Konfederacji. Mentzen: „Wyszło zabawnie – przyznaję” [VIDEO]

-

- Reklama -

Ja nie miałem z tym projektem nic wspólnego. Nawet go nie czytałem. Nie podpisywałem. Nie byłem na konferencji. Nie widziałem go na oczy – powiedział w czwartek o projekcie Konfederacji noweli ustawy o PIT poseł Sławomir Mentzen.

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu Konfederacja złożyła projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mającym na celu – jak napisano w uzasadnieniu – podniesienie kwoty wolnej od podatku do 12-krotności minimalnego wynagrodzenia, ale nie mniejszej niż 60 tys. zł. Projekt zawierał jednak błędy i został złożony po raz kolejny.

Konfederacja „poprawia” projekt ustawy. Sommer kpi: Piękny umysł podatkowy działa nadal

„Niestety moi koalicjanci zrobili błąd. Złożyli projekt z błędem, później poprawkę, która znowu zdaje się miała błąd, a potem chyba jeszcze drugą z błędem i chyba teraz wreszcie do Sejmu trafi poprawiona wersja” – tłumaczy w nagraniu na YouTube Mentzen.

„No nie wyszło to najlepiej. Miało być dobrze, a wyszło zabawnie. Ja nie miałem z tym projektem nic wspólnego. Nawet go nie czytałem. Nie podpisywałem. Nie byłem na konferencji. Nie widziałem go na oczy – nie pokazywali mi i niestety wyszło jak wyszło” – wyjaśnił.

„Wyszło zabawnie – przyznaję. Też bym się śmiał, gdyby ktoś coś takiego zrobił. Pierwsze koty za płoty, mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej” – podsumował poseł.

Błędy w projekcie ustawy Konfederacji. Kto za nim stoi? Zaskakuje brak Mentzena

Najnowsze