Strona głównaWiadomościPolitykaMajątki marszałków. Czarzasty "nielewicowo" bogaty. Bosak najbiedniejszy

Majątki marszałków. Czarzasty „nielewicowo” bogaty. Bosak najbiedniejszy

-

- Reklama -

Mamy już nowe prezydium Sejmu, w którym swojego przedstawiciela ma każdy klub poza Prawem i Sprawiedliwością. Nowi marszałkowie w większości są osobami dość majętnymi. Wyjątkiem jest tutaj lider Ruchu Narodowego i współprzewodniczący Konfederacji. Krzysztofowi Bosakowi nie udało się przez lata działalności politycznej i parlamentarnej zgromadzić pokaźnego majątku.

Na marszałka Sejmu wybrany został były prezenter TVN-u, a obecnie szef Polski 2050 i współprzewodniczący Trzeciej Drogi, Szymon Hołownia.

Hołownia nie bieduje

Choć Hołownia jest debiutantem w Sejmie i nie składał jeszcze oświadczenia majątkowego, to postanowił nie ukrywać swojego majątku, który nawiasem mówiąc do najmniejszych nie należy.

Były prezenter TVN-u posiada dwa domy i jedno mieszkanie o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz działki w powiecie sokólskim o powierzchni 0,6 ha. Poza tym szef Polski 2050 posiada także samochód BMW i3 o wartości około 200 tysięcy złotych.

Nie wiadomo natomiast, jakie oszczędności i długi ma nowo wybrany marszałek Sejmu.

Czytaj więcej: Wysoka pensja, liczne dodatki, ochrona i wiele innych. Przywileje Hołowni jako marszałka Sejmu

Czarzasty: Nieruchomości, ziemia, jacht, obrazy…

Spory majątek zgromadził także lider Lewicy – Włodzimierz Czarzasty. Polityk ma m.in. 140 tysięcy oszczędności w banku, 50 tysięcy w gotówce, 11 tysięcy euro i akcje o wartości 50 tysięcy złotych.

Lewicowiec ma także jacht, polisę, srebro, złoto, 15 tysięcy książek, obrazy i garaże oraz wiele nieruchomości na czele z domem wartym 1,5 miliona złotych, mieszkaniem i działką. Trzeba zauważyć, że to takie nielewicowe – przecież na Lewicy modna jest teraz idea zakazania bogaczom posiadania wielu nieruchomości. Majątek Czarzastego, jak liczy o2.pl, jest warty na pewno ponad 5 milionów złotych.

Zgorzelski: Lokale mieszkalne i niewielkie oszczędności

Uboższy jest wicemarszałek z ramienia PSL-u. „Pięć lokali mieszkalnych ma z kolej Piotr Zgorzelski. Wicemarszałek z PSL ma poza tym oszczędności w wysokości 8 tysięcy złotych. Wraz z samochodem Volvo XC60 z 2019 r jego majątek także przekracza 1,5 miliona złotych” – podaje portal o2.pl.

Welichowska: Imponujący dom

„Z kolei Monika Welichowska ma niezwykle imponujący dom o powierzchni 308 metrów kwadratowych i wartości 850 tysięcy złotych. Jej działka budowlana ma 3800 m2 i wartość 250 tys. zł. Do tego dochodzi także samochód BMW X3 F25 z 2010 r. o wartości 50 tys. zł” – czytamy.

Z kolei Dorota Niedziela, z ramienia PO, posiada „prawie 70 tysięcy oszczędności i dom o wartości 350 tysięcy złotych (o powierzchni 171 metrów kwadratowych)”.

Bosak: Bez domu, 1,50 euro oszczędności

Biednie na tle reszty wypada Krzysztof Bosak z Konfederacji. Narodowiec nie ma domu ani mieszkania. Polityk posiada działkę o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych i oszczędności w wysokości 82 tysięcy złotych. Poza złotówkami w swoich oszczędnościach polityk ujął także trochę ponad 1,50 euro (tak, słownie: jeden euro, pięćdziesiąt eurocentów).

O majątku współprzewodniczącego Konfederacji pisaliśmy szerzej:

Majątek Krzysztofa Bosaka. Co posiada współprzewodniczący Konfederacji?

Źródło:o2.pl

Najnowsze