Strona głównaWiadomościŚwiatUzbrojony ojciec wziął za zakładniczkę 4-letnią córkę. Negocjacje nie przynoszą efektu

Uzbrojony ojciec wziął za zakładniczkę 4-letnią córkę. Negocjacje nie przynoszą efektu

-

- Reklama -

Uzbrojony ojciec, 35-latek z Dolnej Saksonii pochodzenia tureckiego, nadal przetrzymuje w samochodzie swoją 4-letnią córkę jako zakładniczkę na terenie lotniska w Hamburgu. Mężczyzna zamierzał uciec z dzieckiem do Turcji w sobotę wieczorem. Negocjacje nie przyniosły na razie efektu – potwierdziła w niedzielę policja. Ruch na lotnisku został wstrzymany.

W sobotę krótko po godz. 20 uzbrojony mężczyzna staranował samochodem bramę lotniska w Hamburgu im. Helmuta Schmidta, wjeżdżając bezpośrednio na pas postojowy dla samolotów. Zatrzymał się tuż obok samolotu pasażerskiego Turkish Airlines, przygotowywanego do wylotu – dowiedział się portal dziennika „Bild”.

- Reklama -

W samolocie tym znajdowali się pasażerowie, ale zostali oni wyprowadzeni – poinformowała Rzeczniczka policji Sandra Levgruen. W samochodzie (było to audi bez tablic rejestracyjnych) wraz z mężczyzną znajdowała się jego 4-letnia córka. 35-latek zamierzał polecieć z nią do Turcji.

Policja całą noc negocjowała z mężczyzną, informując w niedzielę rano, że „sytuacja jest nadal statyczna”, czyli bez zmian. Negocjacje były prowadzone w języku tureckim.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Jak dowiedział się „Bild”, mężczyźnie udało się w nocy dokonać kilku podpaleń na terenie lotniska – interweniowała lotniskowa straż pożarna. – Wyrzucił z samochodu dwie płonące butelki, coś w rodzaju koktajlu Mołotowa – poinformował Thomas Gerbert, rzecznik policji federalnej.

Straż pożarna dla bezpieczeństwa polała samolot wodą, bowiem istnieje zagrożenie, że „kierowca audi może ponownie próbować podpalenia”.

Praca lotniska pozostaje nadal zawieszona „na czas nieokreślony” – potwierdziły w niedzielę rano władze lotniska w Hamburgu za pośrednictwem platformy X (dawniej Twitter).

Na krótko przed wtargnięciem mężczyzny na teren lotniska, policję powiadomiła jego żona. „W trakcie połączenia alarmowego uprzedziła funkcjonariuszy, że jej mąż pędzi na lotnisko – z dzieckiem” – dowiedział się „Bild”. Poinformowała, że mąż uprowadził dziecko w sobotę wieczorem.

Tłem jest najprawdopodobniej spór o opiekę nad dzieckiem. Początkowe doniesienia mediów mówiły o dwójce dzieci w samochodzie 35-latka.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze