Strona głównaWiadomościŚwiatWicekanclerz Niemiec staje po stronie Izraela. "Antykolonializm nie może prowadzić do antysemityzmu"...

Wicekanclerz Niemiec staje po stronie Izraela. „Antykolonializm nie może prowadzić do antysemityzmu” [VIDEO]

-

- Reklama -

Wicekanclerz Niemiec Robert Habeck w filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych ostrzega przed rosnącym antysemityzmem – wśród islamistów, prawicowych ekstremistów, ale także „w części politycznej lewicy”.

W prawie dziesięciominutowym filmie zamieszczonym na platformie X i Instagramie, Habeck wyraźnie opowiada się po stronie Izraela. Jak stwierdził, krytyka polityki tego kraju jest dozwolona, a występowanie w obronie praw Palestyńczyków nie jest w Niemczech zabronione. Jednak przemoc wobec Żydów nie powinna być dozwolona w żadnej formie.

– Antysemityzm nie może być tolerowany w żadnej formie, w żadnej. Skala islamistycznych demonstracji w Berlinie i innych niemieckich miastach jest nie do przyjęcia i wymaga twardej reakcji politycznej – powiedział wicekanclerz i federalny minister gospodarki.

Habeck wyraził zaniepokojenie „falami nienawiści” w społeczności imigrantów, ostrzegł przed antysemityzmem „prawicowych ekstremistów”. Skrytykował także ruch klimatyczny. Antysemityzm „niestety istnieje także wśród młodych aktywistów”.

– Antykolonializm nie może prowadzić do antysemityzmu – powiedział Habeck – Pod tym względem ta część politycznej lewicy powinna zrewidować swoje argumenty – grzmiał.

Źródło:PAP

Najnowsze