Strona głównaWiadomościŚwiatStacjonarne kontrole graniczne. Coraz mniej nielegalnych imigrantów

Stacjonarne kontrole graniczne. Coraz mniej nielegalnych imigrantów

-

- Reklama -

Z danych otrzymanych przez dziennik „Bild” z przygranicznych landów Brandenburgii i Saksonii wynika, że wprowadzone 16 października stacjonarne kontrole na granicach z Polską i Czechami działają – władze rejestrują coraz mniej nielegalnych imigrantów.

Według ministra spraw wewnętrznych Michaela Stuebgena, w Brandenburgii liczba ta spadła z 60 do 26 dziennie.

W Saksonii policja odnotowała tylko 108 nielegalnych wjazdów w ostatnim tygodniu października, natomiast pod koniec września było ich 400.

Minister spraw wewnętrznych Saksonii Armin Schuster powiedział „Bildowi”: „Już pierwsze dni działania policji federalnej pokazały, jak skuteczne są stacjonarne kontrole graniczne”.

Spadła także całkowita liczba osób ubiegających się o azyl w Saksonii: z 815 w trzecim tygodniu października do 718 w zeszłym tygodniu.

W Brandenburgii liczba osób przybywających do ośrodków recepcyjnych spadła nawet o 25 procent: z 2438 we wrześniu do 1846 w październiku.

Jednak rząd Niemiec zgłosił kontrole do UE tylko do połowy listopada, z opcją przedłużenia o trzy tygodnie, przypomina „Bild”.

Federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser nie może przedwcześnie zakończyć kontroli granicznych – uważa minister spraw wewnętrznych Brandenburgii.

Dopóki europejskie środki przeciwko niekontrolowanej migracji nie są skuteczne, potrzebujemy kontroli na niemieckich granicach. Musimy wysłać wyraźny sygnał przemytnikom, że w przyszłości również nie warto tu przyjeżdżać – podkreśla.

Źródło:PAP

Najnowsze