Strona głównaWiadomościŚwiatPo przejściu niszczycielskiego "Ciarana". Straty liczone w setkach milionów euro

Po przejściu niszczycielskiego „Ciarana”. Straty liczone w setkach milionów euro

-

- Reklama -

Szacunkowe szkody wyrządzone przez orkan Ciaran we Francji wynoszą od 375 do 480 mln euro – oceniają firmy ubezpieczeniowe na bazie modeli statystycznych, lustrując zniszczone budynki i przygniecione przez drzewa samochody.

W firmie Macif złożono już prawie 6500 roszczeń z tytułu szkód spowodowanych przez orkan Ciaran. W piątek firma rejestruje około 900 zgłoszeń na godzinę. Grupa Covea (marki MAAF, MMA i GMF) uruchomiła specjalną jednostkę kryzysową i zmobilizowała nowe zespoły do rejestrowania i szacowania szkód – podano w komunikacie prasowym. Firmy wydłużają również terminy zgłaszania szkód.

„Ciaran” uderzył w zachodnią Europę. Są ofiary śmiertelne. Trwa szacowanie strat [VIDEO]

Straty spowodowane przez Ciaran wydają się jednak niższe niż te zarejestrowane podczas burz Lothar i Martin w 1999 r., kiedy to wyniosły one 6,9 mld euro.

Prezydent Emmanuel Macron udaje się w piątek do Bretanii, która najbardziej ucierpiała podczas czwartkowego orkanu, zaś premier Elisabeth Borne do Caen.

W piątek silne wiatry i intensywne deszcze spodziewane są w Akwitanii i na Korsyce. Po przejściu Ciarana pogoda w kraju pozostaje burzliwa, a w Landes i w kraju Basków spodziewane są kolejne silne wichury – od 110 do 130 km/h na wybrzeżu i do 100–110 km/h u podnóża Pirenejów.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze